AYDIN HABERLERİ

Mobil Ketem Projesi Karpuzlu’da Tanıtıldı

IHA
02.09.2015 - 09:22Son Güncelleme :

MOBİL KETEM PROJESİ KARPUZLU'DA TANITILDI

IHA

Aydın’da yürütülen Mobil KETEM projesinin, Karpuzlu ilçe tanıtım toplantısı geniş bir katılımla yapıldı.
Aydın Valisi Erol Ayyıldız’ın önderliğinde ve eşi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Dilek Didem Ayyıldız’ın koordinatörlüğünde Aydın Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün yürüttüğü “Mobil KETEM Projesi” tanıtım etkinliği Karpuzlu ilçesinde yapıldı. Etkinliğe Karpuzlu Kaymakamı Durdu Yusuf Arık, Karpuzlu İlçe Jandarma Komutanı J.Kd. Bçvş. Çetin Yurt, Aydın Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Aslı Candal, Aydın Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şube Müdürü Uzm. Dr. Şeniz Karademir, Karpuzlu Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Demet Meteoğlu, ilçe müdürleri ve mahalle muhtarları katıldı.
Toplantıda Karpuzlu TSM Başkanı Dr. Demet Meteoğlu, ilçede yapılan TSM çalışmaları hakkında sunum yaptı. Aydın Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar, Programlar ve Kanser Şube Müdürü Uzm.Dr. Şeniz Karademir, kanser ve taramalar konusunda katılımcılara bilgiler verdi ve erken teşhisin önemini vurguladı. Müdür Yardımcısı Dr. Aslı Candal ise, Aydın’a kazandırılan Mobil KETEM aracı ve Aydın’daki çalışmalarla ilgili bir konuşma yaptı.
Karpuzlu Kaymakamı Durdu Yusuf Arık ise, toplantıya katılan ilçe müdürleri ve muhtarları bulundukları bölgedeki halkın taramalara katılmaları konusunda halkı bilinçlendirip, yönlendirmelerini istediğini ifade etti.
Mobil KETEM Projesi kapsamında Mobil KETEM aracı Karpuzlu Toplum Sağlığı Merkezi bahçesinde çalışmalarına devam edecek. Bu kapsamda 40-69 yaş bayanlara meme kanseri, 30 - 65 yaş arası bayanlara rahim ağzı kanseri, 50-70 yaş arası kadın ve erkeklere bağırsak taraması yapılacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Mobil Ketem Projesi Karpuzlu’da Tanıtıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Eylül 2015 tarihinde saat 09 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mobil Ketem Projesi Karpuzlu’da Tanıtıldı haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  06:10
 • Guneş
  07:51
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:30
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı