Gündem Haberleri

GÜNDEM

  MNG Kargo 3 yaşını doldurdu

  A.A.
  18 Şubat 2006 - 16:49Son Güncelleme : 18 Şubat 2006 - 16:49

  MNG Kargo, kuruluşunun 3. yıldönümünde 488 Şubesi, 18 Bölge Müdürlüğü 26 aktarma merkezi, 5 bini aşkın personeli, 12 uçak ve 1200 karayolu aracıyla yurt çapında hizmet veriyor.

  MNG Kargo Genel Müdürü Aslan Kut, 17 Şubat 2003 tarihinde kurulan MNG Kargo'nun 3 yılı geride bırakması dolayısıyla yaptığı açıklamada, ”Türkiye'de bir ürünün siparişi verildikten haftalar sonra ulaşımın gerçekleşip rafa koyulduğu günler henüz hafızalardadır. Bu gün ise müşterilerimiz kargosunun birkaç saatlik gecikmesini haklı olarak sorguluyor” dedi.
  Kilometrelere göre 2 hatta 3 günde ulaşan kargonun, MNG Kargo'nun 11 kargo uçağı alarak kara operasyonuna dahil etmesiyle 24 saatte adresine teslim edildiğini belirten Kut, iki yıl önce başlattıkları hava, kara ve deniz gibi farklı ulaşım modlarının entegre hizmet vermesiyle oluşan “intermodal” sistemin getirdiği avantaj ile bazı il ve ilçeler arasındaki kargo ulaşımını yarım güne indirdiklerini bildirdi.
  Aslan Kut, insana ve teknolojiye yatırım yapmayı sürdüreceklerini belirterek, “Bu yatırımların sektördeki hizmet kalitesi yönünden önderliğimizi pazar payı liderliğine dönüştüreceğine eminiz” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı