ADANA HABERLERİ

Mmo’dan Adana’ya Uygulamalı Eğitim Merkezi

IHA
26.08.2015 - 10:40Son Güncelleme :

TMMOB MAKİNE MÜHENDİSLERİ ODASI ADANA ŞUBESİ VE SEYHAN BELEDİYESİ'NİN İŞBİRLİĞİ İLE "UYGULAMALI EĞİTİM MERKEZİ" KURULMASI İÇİN PROTOKOL İMZALANDI.

IHA

TMMOB Makina Mühendisleri Odası(MMO) Adana Şubesi ile Seyhan Belediyesi arasında “Uygulamalı Eğitim Merkezi” kurulması için protokol imzalandı. Merkezin kurulması ile Adana’da sanayinin önemli ihtiyacı olan ara teknik elemanların yetiştirilmesi için önemli bir adım atılmış olacak.
Yeşiloba Sanayi Sitesi’nde Seyhan Belediyesi’ne ait arazide 300 metrekarelik kapalı alan olarak inşa edilecek MMO Uygulamalı Eğitim Merkezi protokolü Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile MMO Adana Şube Başkanı Hüseyin Atıcı arasında imzalandı. 15 yıl süreli işbirliği protokolüne göre, arazi Seyhan Belediyesi tarafından tahsis edilecek. Uygulamalı Eğitim Merkezi MMO Adana Şubesi tarafından inşa edilecek.
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, kendisinin de Makina Mühendisi olduğunu ve bir dönem MMO Adana Şube Başkanlığı yaptığını anımsatarak, “Uygulamalı Eğitim Merkezi”nin Adana sanayisine ara teknik elemanların yetiştirilmesinde önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. MMO Adana Şubesi’ni böyle bir hizmet verilmesinde öncülük etmesinden dolayı kutluyorum. Bu projeyi birlikte düşündük, birlikte hayata geçireceğiz. Adana’nın en önemli sorunlarından birisi işsizlik. Adana’da ve Türkiye’de özellikle kalifiye eleman eksikliğinden yakınılıyor. Bu merkezi en kısa sürede tamamlayarak hizmete sokacağız. Adana sanayisinin de ihtiyaç duyduğu ara teknik elemanların eksikliğinin giderilmesine önemli katkısı olacağına inanıyorum.Belediye olarak bizlerde kalifiye elemana ihtiyaç duyuyoruz. Bizlerde, sanayicilerde iyi klimacı arıyoruz bulamıyoruz iyi operatör arıyoruz bulamıyoruz iyi kaynakçı arıyoruz bulamıyoruz. Bu eksikliğin giderilmesi anlamında bu protokol çok önemli. Bu merkez sayesinde önemli bir eksiklik giderilmiş olacak” şeklinde konuştu.
Makina Mühendisleri Odası Adana Şubesi Başkanı Hüseyin Atıcı, Seyhan Belediyesi’nin “Uygulamalı Eğitim Merkezi” kurulması için kendilerine 15 yıllığına arazi tahsis ettiğini, imzaladıkları protokol ile Adana’nın ve bölgenin ara teknik eleman ihtiyacının karşılanmasına önemli katkısı olacağını söyledi. Atıcı, Uygulamalı eğitim merkezinin 300 metrekarelik kapalı alanda kurulacağını, merkezde hem meslektaşlarının, hem de ara teknik eleman eğitiminin gerçekleştirileceğini belirterek, “MMO Adana Şubesi ile Seyhan Belediyesi arasında uygulamalı eğitim merkezinin inşası ve buradaki eğitim çalışmalarının düzenlenmesi için bir arazi tahsisi protokolünü imzaladık. Öncelikle Seyhan Belediyemizin değerli Başkanı, meslektaşımız ve eski şube başkanımız Zeydan Karalar’a teşekkür ediyorum. Bu protokol ile Adana’da, Seyhan’da uygulamalı eğitim merkezi kurulacak. Burada hem mühendislerin hem ara teknik elemanların yetiştirilmesi sağlanacak hem de vatandaşlarımız için bir istihdam kaynağı olacak. Amacımız, Adana sanayisine ve meslektaşlarımıza hizmet etmek.
Adana’da MMO Adana Şubesi ile Seyhan belediyesi arasında imzalanan protokol ile uygulamalı eğitim merkezinin arazi Seyhan belediyesi tarafından 15 yıllığına tahsis edildi. Yeşiloba Sanayi Sitesi’ndeki araziye 300 metrekarelik kapalı alan MMO Adana Şubesi tarafından inşa edilecek. Uygulamalı eğitim Merkezi Makina Mühendislerinin yanı sıra, asansör, kaynakçı, iş operatörü, klima başta olmak üzere teknik eleman yetiştirilmesi için uygulamalı eğitim verecek.
Protokol imza törenine Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Başkan yardımcısı Ulaş Toros, MMO Adana Şubesi Başkan Vekili Hüseyin Kalantor, Şube Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Erdal Taş, Şube Saymanı Ümit Galip Uncu, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Demiryürek ve Arzu Pekdur da katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Mmo’dan Adana’ya Uygulamalı Eğitim Merkezi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ağustos 2015 tarihinde saat 10 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mmo’dan Adana’ya Uygulamalı Eğitim Merkezi haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:53
 • Guneş
  07:35
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:15
 • Akşam
  17:30
 • Yatsı
  19:00
Sayfa Başı