Gündem Haberleri

  MKE patlamasının mağdurlarına devlet yardımı yok

  Erhan GÖĞEM/KIRIKKALE, (DHA)
  19.10.2008 - 12:46 | Son Güncelleme:

  KIRIKKALE'de Makine Kimya Endüstrisi Kurumu'na (MKEK) bağlı Barut Fabrikası'nda meydana gelen patlamada, ev ve işyerleri hasar görenlerin uğradığı maddi kayıpları, devlet tarafından karşılanmayacak.

  PATLAMADAN GÖRÜNTÜLER - FOTO GALERİ

  MÜFTÜ: MANEVİ ŞEHİT - İLGİLİ HABER


  28 Ağustos'ta meydana gelen patlamada, 3 kişinin hayatını kaybedip, 26 kişinin de yaralandığı, birçok ev ve işyerinde hasar meydana gelmişti. İl Koordinasyon Kurulu toplantısında patlama hakkında açıklamalarda bulunan Vali Mustafa Bahrettin Demirer, patlamanın genel hayatı etkilemediğini, bu nedenle devletten yardım gelmesinin mümkün olmadığını söyledi. Toplantıda MKE yetkilisine Genel Müdürlüğe iletmesi için açıklamalarda bulunan Vali Demirer, patlamanın üzerinden yaklaşık 2 ay gibi bir zamanın geçtiğini, Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü'nün tespitler yaptığı söyledi. Vali Demirer, “Genel hayatı etkileyen bir felaket olmadığı için devlet yardım etmiyor. Bu iş ile ilgili hukuki sebeplerden dolayı tazminat yok” açıklamasında bulundu.

  Vali Demirer, zarara uğrayanların konuyu hukuki yönden çözmelerini isterken, “Önümüzdeki günlerde MKE bu tür davalara muhatap olabilir. İskan Müdürlüğü'nün tespitleri var. Bunlar istenildiğinde MKE’ye bildirebiliriz” dedi. MKE yetkilisi ise konuyu üst kuruluşa ileteceğini söyledi.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı