« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Miyop mu bunlar

Samsunspor maçında Kerem ile girdiği ikili mücadelede bir temas sonucu dengesini kaybederek kendini yerde bulduğuna dikkat çeken Brezilyalı, "Bir insanın böyle bir durumda golden başka şeyler düşünmesi sahtekarlıktır. Ben aptal mıyım boş kale karşımda dururken kendimi yere atayım?" dedi.

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME
Ve söz savunmanın... Türkiye’nin merakla beklediği soruya Nobre’den yanıt geldi. Samsunspor- Fenerbahçe maçında kaleci Kerem’in kırmızı kart görmesine neden olan ve kamuoyunun gündemine bomba gibi düşen Marcio Nobre, yapılan yorumlara tepki gösterdi. Brezilyalı yıldız, Kerem ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda kendisini yere atmadığını ve ceza sahasında bir "dokunma" sonucu dengesini kaybederek düştüğünü söyledi.

Nobre, bir meslektaşının ekmeği ile oynamasına yönelik eleştirileri de kabullenmenin asla mümkün olmadığına da dikkat çekti. Ve özür dilemesi gerekmediğini de ısrarla vurguladı. Brezilyalı şöyle devam etti: "Kimseye saygısızlık yapmadım. Pozisyonu herkes çok iyi gördü. Topu ayağımdan kaçırdığım için düştüğümü söylüyorlar. Buna sadece gülerim. Bir dokunma sonrası dengemi yitirdim ve düştüm."

Olayın farklı yorumlandığını ileri süren Nobre, pozisyon için ilginç bir açıklamayı da gündeme getirdi: "Ben aptal mıyım. Karşımda boş kale dururken, niye kendimi yere atayım? Vicdanım çok rahat. Bu pozisyonda kimseyi aldatmadım. Ve tekrar söylüyorum, bir insanın böyle bir durumda golden başka şeyler düşünmesi sahtekarlıktır. Ben böyle bir insan değilim. Bunu görmeyenler acaba miyop mu? diye düşünüyorum."

Maçtan bir gün sonra Samandıra’da yapılan antrenman sırasında takım arkadaşlarıyla sohbet eden Nobre’nin bu sözleri perde arkasında yaşanırken, dün Brezilyalı oyuncunun başkan Aziz Yıldırım ile buluşacağı dilden dile dolaştı. Ancak böyle bir randevu gerçekleşmedi. Samsun maçında sarı lacivertli forma altındaki ilk penaltısını kaçıran Alex de pozisyonda vatandaşının hakemi aldatmadığı fikrini savundu.

Tuncay Şanlı’dan Nobre’ye destek

Ben de penaltı diye gördüm

Nobre’nin tartışılan pozisyonuna Fenerbahçe’nin golcü futbolcusu Tuncay Şanlı da destek verdi. Pozisyonun olduğu sırada Nobre’nin hemen arkasında olduğunu söyleyen Tuncay, bir yönetici ile yaptığı sohbette, "Ben olayı tam cepheden gördüm. Hakem düdüğü çaldığı anda penaltı ve kırmızı kart gösterilmesi gerektiğini düşündüm. Arkadaşlarım da aynı görüşteydi. Hakem Serdar Tatlı’ya neden bu kadar yükleniyorlar anlayamıyorum" diye konuştu.

Samsun’dan suç duyurusu

SAMSUNSPOR Başkanı Adnan Ölmez, hukukçuları ile görüşerek Fenerbahçe’nin Brezilyalı futbolcusu Marcio Nobre hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. Nobre’nin ceza alması konusunda ne gerekiyorsa yapacaklarını belirten Ölmez, Kerem’in ceza almaması için de federasyona başvuracaklarını ve Serdar Tatlı’yı bir daha maçlarına istemediklerini söyleyerek, "Ortada haksızlık ve adaletsizlik var. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız" dedi.

Özdemir: G.Saray motive ediliyor

F.Bahçe İkinci Başkanı, spor kamuoyunun yorumlarda haksızlık yaptığını söyledi.

FENERBAHÇE İkinci Başkanı Nihat Özdemir, kulübünün, kendi futbolcularına karşı her türlü yükümlülüğünü yerine getirdiğini belirterek, "Büyük haksızlık yapılıyor. Oyunculara karşı yükümlülüklerini yerine getirmeyen Galatasaray motive ediliyor" dedi. Özdemir, F.Bahçe’nin gelirlerini büyüttüklerini, Türkiye’de kimsenin alamadığı yabancı oyuncuları getirdiklerine dikkat çekerek, "Spor kamuoyu bunu yaparken, F.Bahçe’nin yapmış olduklarını da düşünmelidir. Bunlar işlenmelidir" diye konuştu.

Yönetim olarak 3 yıldır hakemler ile ilgili konuşmadıklarına işaret eden Özdemir, "Lehimize de, aleyhimize de olsa yorum yapmıyoruz" dedi. Deplasmanda oynanan maçlarda rakiplerin açık futbolu tercih etmesinin F.Bahçe’yi başarılı kıldığına değinen Özdemir, Avrupa çapında bir teknik direktör olan Daum’a transfer teklifi gelmesinin çok doğal olduğunu da sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz