MUĞLA HABERLERİ

MİTSO yeni coğrafi işaretler alacak

DHA
28.04.2017 - 14:36Son Güncelleme :
DHA

MUĞLA'nın Milas ilçesinde bir süre önce memecik türü zeytinlerden elde edilen zeytinyağına 'Milas zeytinyağı' adıyla coğrafi işaret patenti alan Milas Ticaret ve Sanayi Odası, bazı Milas ürünlerine coğrafi işaret almak için harekete geçti.

Milas Ticaret ve Sanayi Odası (MİTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, Milas zeytinyağına coğrafi işaret alınması sürecinde yardımcı olan Destek Patent adlı kuruluşun Ege Bölge Koordinatörü Süleyman Zemin ile birlikte düzenlediği toplantıda coğrafi işaret alınabilecek diğer Milas ürünleri konusunda değerlendirmelerde bulundu. Toplantıda Milas otlu tepsi böreği, çaykaması ve toprak havuz balıkları için coğrafi işaret alınması konusunda bir ön çalışma yapılması kararlaştırıldı. MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, daha önce Muğla Sanayi Ticaret İl Müdürlüğü'ne Milas'ta coğrafi işaret alınabilecek ürünlerle ilgili olarak 10'dan çok ürün bildirdiklerini söyleyerek "Ancak bunların tümüne bir anda coğrafi işaret alabilmemiz mümkün değil. Çünkü hepsi için ayrı ayrı ödeme yapılması gerekiyor. Bu nedenle biz de bu ürünlerimiz arasında bir öncelik sıralaması yapmak için, bize daha önce zeytinyağına coğrafi işaret alınmasında yardımcı olan Destek Patent'in Ege Bölge Koordinatörü Sayın Süleyman Zemin ile bir görüş alışverişinde bulunduk. Şimdilik iki veya üç ürünümüz için coğrafi işaret almak üzere başvuruda bulunacağız" dedi.

Oktay ÇAYIRLI / MİLAS (Muğla), (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden MİTSO yeni coğrafi işaretler alacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 14 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MİTSO yeni coğrafi işaretler alacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı