Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Mitingler iptal

  27 Mart 2009 - 00:00Son Güncelleme : 27 Mart 2009 - 11:49

  Yazıcıoğlu’nun helikopter kazası siyaset dünyasını da üzüntüye boğdu. AKP, CHP, MHP, DSP, DP, Anavatan ve SP liderleri dünkü mitingleri iptal etti. Erdoğan, Kahramanmaraş’a gidip çalışmaları yakından takip ederken çok sayıda siyasetçi BBP’yi ziyaret ederek üzüntülerini dile getirdi.

  DÜŞEN HELİKOPTERİ ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

  YAZICIOĞLU'NUN HELİKOPTERİ DÜŞTÜ

  YAZICIOĞLU'NUN BULUNDUĞU HELİKOPTERİN SON GÖRÜNTÜSÜ 

  FOTOĞRAFLARLA HELİKOPTERDE BULUNANLAR

  ERDOĞAN MARAŞ'TA İNCELEMELERDE BULUNDU

  BBP'LİLERİN GERGİN BEKLEYİŞİ

  İHA Muhabiri ile 112 Acil servisinin telefon görüşmesi-1

  İHA Muhabiri ile 112 Acil servisinin telefon görüşmesi-2


  BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun bindiği helikopterin düşmesinin ardından AKP, CHP, MHP, DSP, DP, Anavatan ve SP liderleri mitingleri iptal etti. Başbakan Tayyip Erdoğan, dünkü programında yer alan Erzincan ve Gümüşhane mitinglerine katılmadı. Uçakla Kahramanmaraş’a ardından karayoluyla Göksun İlçesi’ne giden Erdoğan yetkililerden bilgi aldı. Erdoğan, Yazıcıoğlu’nun kayınbiraderi olan TBMM Başkan Vekili Nevzat Pakdil’in elini bir süre sıkıca tutarken, onun da gözlerinin yaşardığı görüldü.

  http://dosyalar.hurriyet.com.tr/haber_resim/bbp_duaedin.jpgMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli dün Giresun ve Samsun bugün ise Amasya ve Tokat’taki mitinglerini iptal etti. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal da, Bartın ve Zonguldak’ta yapılacak miting programlarını iptal etti. Saadet Partisi Genel Başkan Numan Kurtulmuş’un katılacağı Tokat ve Çorum mitingleri iptal edildi.

  Anavatan Partisi Karabük, Eskipazar, Sakarya, Pamukova ve Balıkesir Manyas mitinglerinin iptal edildiğini duyurdu.

  Sezer konuşamadı

  DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, Ardahan mitingini iptal etti. Kürsüye çıkan Sezer, "Allah’tan umut kesilmez. Bugün miting yapmak içime sinmiyor. Sizlere olan http://dosyalar.hurriyet.com.tr/haber_resim/oglumubulunn.jpgsaygımdan dolayı Ardahan’a kadar geldim ve mitingi iptal ettiğimi açıklamak istedim" dedi. Demokrat Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu, Gümüşhane ve Bayburt mitinglerini iptal etti. TBMM Başkanı Köksal Toptan da kaza üzerine Tunus’a yaptığı resmi ziyareti yarıda keserek, Türkiye’ye döndü.

  Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek dün BBP Genel Merkezi’ni de ziyaret ederek, yetkililerle görüştü. Tepkiler ve "Ağırdan alıyorlar" eleştirileri üzerine Çiçek, "Böyle bir olayda ağırdan almak için görevlilerin vicdansız, insafsız olmaları gerekir. Kimse bunu görevlilere yakıştıramaz" dedi.

  Eksik bir şeyler var

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal da dün BBP’ye giderek, olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Baykal, "24 saatte tespitin yapılamamış olması, eksik bir şeylerin olduğunu gösteriyor. Sayın Yazıcıoğlu ve arkadaşlarıyla ilgili o umut verici güzel haberleri de alırız" temennisinde bulundu.

  Acıyı paylaşıyoruz

  Kartal sahilinde halka seslenen CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu da "18 saattir bir siyasi partinin liderini bulamıyorlar. Bu http://dosyalar.hurriyet.com.tr/haber_resim/korkmayinnb.jpgnasıl sorun çözmek. BBP’li arkadaşlarımızın acısını paylaşıyoruz" dedi.

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Ankara Milletvekili Deniz Bölükbaşı, Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Koray Aydın, BBP’yi ziyaret etti. Eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener ile Necmettin Erbakan da BBP Genel Merkezi’ne gelerek üzüntülerini dile getirdi.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 208 Yorum }
  • aydın çağrıcı 27.3.2009 12:28:31
   ağlıyorum.vicdan azabı çekiyorum.allah aşkına bulun artık.oradakilerin yerine koyuyorum kendimi.yaşıyor oldukları umudunu taşıyorum.çok acı,çok acı.
  • BEDİR HAN 27.3.2009 12:12:42
   bulun artık,mitingler kimin umurunda.
  • ilhan selvi 27.3.2009 12:12:07
   DEVLETİN BU KONUDA BÜTÜN OLANAKLARINI SEFERBER EDEREK ARAMALAR YAPILDIĞINDAN KİMSENİN KUŞKUSU OLMAMASI GEREKİR CEMİL ÇİÇEK E YAPILAN BU PROTOSTO HOŞ DEĞİL MİLLET OLARAK HEPİMİZ ÜZÜNTÜLÜYÜZ İNŞALLAH SAG SAĞLİM KURTULURLAR
  • nej nej 27.3.2009 12:08:34
   KAZAYA DAHA ILK GUNDEN MUDAHALELER COK DAHA FAZLA OLMALIYDI. KARSI OLDUGUM BIR PARTI BASKANI FAKAT INSANLIK NAMINA ARAMALARDA COK GEC KALINDI DIYORUM.
  • İbrahim Gül 27.3.2009 12:08:06
   ARKADAŞLAR O YÖREYİ O SARP DAĞLARI BİLMEYENLER BİRİLERİNİ SUÇLAMAKTAN VAZGEÇSİN HİÇ HOŞ DEĞİL 3000 TANE ASKER HAYATLARINI TEHLİKEYE ATMIŞ GECE GÜNDÜZ ARAMA YAPIYORLAR İNŞALLAH MUHSİN BAŞKAN VEDE YANINDAKİLER EN KISA ZAMANDA BULUNUR.
  • nemrut dağlı 27.3.2009 12:05:18
   başbakanımız kendi seçtiği yazarlarla ve kendisine sorulması istediği sorularla tv karşısına geçip yağıp gürlüyoryol yaptık üst geçit yaptık tünel yaptık davosta posta koyduk allahın daktir ilahisi işte helikopter 3 gündür bulunamıyor asfalt çöker baraj patlar daha neler neler
  Sayfa Başı
  Haberlerkısmetse olur 8 aralıkkısmetse olur kim elendio hayat benimo hayat benim yeni bölümo hayat benim son bölüm fragmanıo hayat benim yeni bölüm fragmanıo hayat benim 113. bölüm fragmanı