İSTANBUL HABERLERİ

"MİT Tırları Davası" öncesi CHP milletvekillerinden açıklama

DHA
08.05.2017 - 11:49Son Güncelleme :
DHA

 

 

Hayati KILIÇ- Özden ATİK/İSTANBUL, (DHA) MİT TIR'larının durdurulması görüntülerinin yayınlamasına ilişkin gazeteci Can Dündar ve Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Erdem Gül ile CHP'li Milletvekili Enis Berberoğlu'nun yargılandığı dava öncesi CHP milletvekilleri Çağlayandaki Adalet Sarayı önünde açıklama yaptı.
CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'na destek vermek için  CHP Milletvekilleri Barış Yarkadaş, Gürsel Tekin, Sezgin Tanrıkulu, Erdoğan Toprak, Özgür Özel, Utku Çakırözer ve Aykut Erdoğdu, İstanbul Adalet Sarayına geldi. Milletvekilleri adına bir açıklama yapan Özgür Özel "Sevgili Can Dündar'la birlikte yargılandıkları davada, CHP milletvekilleri, grup başkan vekilleri, genel başkan yardımcıları olarak davayı izlemek üzere burada Çağlayan Adliyesi'ndeyiz. Her zaman söylediğimiz gibi, burada yargılanan kişiler değil, gazetecilik mesleğidir. Daha önemlisi, halkın özgürce doğru haber alma özgürlüğüdür. Burada yargılanmakta olan 2016 yılında 2015 yılında Türkiye'de kendisini modern çağdaş dünyanın bir ülkesi olarak görmek istediğimiz Türkiye'de devlet sırrı kavramıdır. Bu çağda devletlerini açıklanamayacak ne kadar büyük sırları olduğu iddia edilirse o ülkedeki demokrasi ve o devleti yönetenlerin iş görüş biçimleri o kadar tartışılır durumdadır. Burada Cumhuriyet Halk Partisi'nin milletvekillerinin gazetecilerin arkasında durmanın yanında, esas olarak kendisini yönetenlerin ülkeyi nasıl yönettiklerini insanların haber alma haklarının kısıtlanmasının sorgulanmasını baskıyı ve sansürü tartışmak üzere buradayız. Enis Berberoğlu'nun hiçbir suçunun hiçbir kusurunun olmadığını hepimiz biliyoruz bütün dünya biliyor. Bütün Türkiye biliyor. O günlerde Türkiye'de kimler ne savunuyordu. Bugün neler açığa çıkmış ortada. Ama bu Türkiye'deki saray düzeninin demokrasiyle, aydınlarla ve özgür basınla hesaplaşma davasıdır. Bunu inatla sürdürüyorlar. Biz  bu inada karşı bütün kalbimizle Türkiye'nin ortak yarınlarına inananlar olarak dimdik yan yana sımsıkı durmak için burada sizin karşınızdayız" dedi.

(FOTOĞRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden "MİT Tırları Davası" öncesi CHP milletvekillerinden açıklama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Mayıs 2017 tarihinde saat 11 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "MİT Tırları Davası" öncesi CHP milletvekillerinden açıklama haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

10 Mart 2018, Cumartesi
 • İmsak
  05:53
 • Guneş
  07:18
 • Öğle
  13:21
 • İkindi
  16:34
 • Akşam
  19:11
 • Yatsı
  20:30
Sayfa Başı