Gündem Haberleri

GÜNDEM

  MİT’çiyim dedi, müteahhit adına rüşvet teklif etti

  Oya ARMUTÇU/ANKARA
  08.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme: 07.10.2005 - 23:57

  Kurşun, Milli Savunma Bakanlığı’nda sivil memur olarak görev yapan Hüseyin Özcan’ın, ‘MİT ajanı’ ve adının da ‘Mustafa’ olduğunu söyleyerek, müteahhit sanık Ali Osman Özmen adına işlerini yapma karşılığında 300 milyar lira rüşvet teklif ettiğini iddia etti. Kurşun, yemin ederek verdiği ifadede Hüseyin Özcan ile 2001 yılında Gökhan Bayrı aracılığıyla görüştüklerini anlattı. Kurşun, Özcan’ın Oğulbey’de kullanılacak doğalgaz brülörlerine izin vermeleri karşılığında Kara Kuvvetler Komutanlığı’na irticacı olduğu yönünde yapılan şikayet üzerine açılan araştırmayı durdurabilieceklerini söylediğini belirtti. Kendisine teklif edilen 300 milyar lira rüşveti reddettiğini söyleyen Kurşun sözlerini şöyle sürdürdü: ‘Arkasından ‘Para almayan biriyseniz adınıza Çocuk Esirgeme Kurumu’na 300 milyar lira bağışlayalım, hayra girmiş olursunuz’ dedi. Ben de ‘Parası olmayan bir adamın 300 milyar lirayı bağışlaması söz konusu olamaz’ dedim ve teklifi reddettim.

  Öteki sanık Bahadır Gülse ile 2000 yılı Kasım ayında görüştük. Yaptığı rüşvet teklifini reddedince, Gülse, bana ‘Komutanım, bu iş bitince herkes parasını alıp köşesine çekilecek, sen çırak kalacaksın’ dedi. Ben de git ona ‘Git Ali Osman Özmen’e söyle; kim çırak kim usta olacak, göreceksiniz dedim.

  Kendisi de sanık olan Özcan, bu iddiaları reddedetti. Bu görüşme nedeniyle rüşvete aracılıktan yargılanan diğer sanık yüzbaşı Gökhan Bayrı da Kurşun’un iddiaları kabul etmedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı