Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ’Miss Turkey 2009’ Ebru Şam

  Hürriyet Haber
  30 Nisan 2009 - 01:12Son Güncelleme : 30 Nisan 2009 - 15:54

  2009 Miss Turkey’de kraliçelik tacı Ebru Şam’ın oldu.

  İŞTE TÜRKİYE'NİN EN GÜZEL KIZLARI - Foto-galeri

  Doğuş Yayın Grubu, Diyarbakır Lice’de 9 askerimizin şehit olması nedeniyle yarışmayı naklen yayınlamayıp önümüzdeki günlerde Kral TV ve CNBC-e’den banttan yayınlama kararı aldı. Emre Altuğ ile Burcu Esmersoy’un sunduğu yarışmanın sürpriz sanatçıları Hüsnü Şenlendirici ile Hadise’ydi. Çağla Şikel, Özcan Sandıkçoğlu, Güneri Civaoğlu, Prof. Onur Erol, Okan Bayülgen, Serdar Bilgili, Hande Subaşı, Nebahat Çehre ve Aslıhan Koruyan Sabancı’nın da yer aldığı jüri Senem Kuyucuoğlu’nu 2., Ebru Hacıbedel’i 3., Begüm Yılmaz’ı da 4. seçti.

  HALA İNANAMIYORUM

  Miss Turkey Güzellik Yarışması'nda birinci olan ve Türkiye'yi Miss World 2009'da temsil etme hakkını elde eden 19 yaşındaki Ebru Şam, çok mutlu olduğunu ve birinci olduğuna hala inanamadığını söyledi.

  Miss Turkey 2009 Güzellik Yarışması'nın dün akşam gerçekleştirilen finalinde dereceye giren güzeller, Mövenpick Otel'de düzenlenen basın toplantısında duygularını anlattı.

  Miss Turkey organizasyonu Başkan Yardımcısı Can Sandıkçıoğlu, dün finali gerçekleşen yarışmanın Doğuş Yayın Grubu tarafından aynı gün şehitlerin olması nedeniyle yayımlanmadığını hatırlatarak, “Dün verdiğimiz şehitleri anmak istiyorum. Türk halkının hassasiyetlerine duyarlıyız” dedi.

  Yarışmanın canlı yayımlanmaması konusunda gösterdikleri duyarlılık nedeniyle tebrik aldıklarını ifade eden Sandıkçıoğlu, öte yandan yılda bir kez gerçekleştirilen yarışmanın yayımlanamaması nedeniyle de üzgün olduklarını söyledi. Sandıkçıoğlu, yarışmada birinci olan Ebru Şam'ın Kasım ayında Güney Afrika'da yapılacak olan ve 120 ülkenin katılacağı “Miss World 2009”da

  Türkiye'yi temsil edeceğini, ikinci olan Senem Kuyucuoğlu'nun Ağustos ayında Bahamalar'da yapılacak “Kainat Güzellik Yarışması”na gideceğini, üçüncü güzel Ebru Hacıbedel'in de “Avrupa Güzellik Yarışması”na katılacağını bildirdi. Can Sandıkçıoğlu, yarışmanın dördüncüsü Begüm Yılmaz'ın ise Ekim ayında Çin'de gerçekleştirilecek “Miss İnternational”da Türkiye'yi temsil edeceğini söyledi.

  Türkiye güzeli seçilen Ebru Şam da dereceye gireceğine inanmadığını ifade ederek, “Çok mutluyum. Hala birinci olduğuma inanamıyorum” dedi.

  Senem Kuyucuoğlu ise hala şokta olduğunu ve hala yarışmanın etkisinden kurtulamadığını ifade etti. Güzeller, daha sonra basın mensuplarına poz verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı