Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Mısır'dan ilk uçak döndü

  İbrahim YILDIZ / DHA
  30 Ocak 2011 - 20:44Son Güncelleme : 30 Ocak 2011 - 21:46

  Başbakanlık Afet Düzenleme Kurulu ve Dış İşleri Bakanlığı tarafından İskenderiye’ye gönderilen THY ait özel uçak 102 yolcusuyla, saat 18.50’de İstanbul’a geldi.

  CAN GÜVENLİĞİ YOK, YAĞMA BAŞLADI

  Çoğu İskenderiye'den yaşayan Türk vatandaşları, Türkiye’ye geldikleri için mutlu olduklarını dile getirdiler. Tahliye edilen yolcular yaşadıklarıyla ilgili "Evden dışarı çıkamaz hale geldik. Can ve mal güvenliğimiz kalmadı. Yağma başladı" şeklinde konuştular.

  DEHŞETİ ANLATTILAR

  Mısır’da 6 yıldır ailesi ile birlikte yaşadığını söyleyen Korhan Gürsel insanların evlerinde ellerinde sopa ve demirlerle beklediklerini söyledi. Dönmeyi düşenmediğini dile getiren Gürsel "Biz İskenderiye’de kalıyoruz. İskenderiye’de genellikle polisler var. Olaylardan polisler çok büyük korku yaşadı. Onlarda ailelerini korumaya başladı. Hapishanelerden insanlar kaçtı en çok da onlar bizi korkuttu. Biz de devlete sığındık devlet bizi bir şekilde buraya getirdi. Ailece buraya geldik. Ellerimizde bıçaklar, sopalarla bekliyoruz. Ülkede durum gerçekten çok kötü alışveriş merkezleri ve yollar yağmalanmış, insanlar hapishaneden kaçmış evlere geliyorlar kapılara vuruyorlar. Kapıyı açarsan içeri giriyorlar. İnsanlara tecavüz etmişler her şey çok kötüydü" diye konuştu.

  İKİNCİ UÇAK DA DÖNDÜ

  Başbakanlık Afet Düzenleme Kurulu ve Dış İşleri Bakanlığı tarafından İskenderiye’ye gönderilen THY ait ikinci uçak da İstanbul’a geldi. İlk uçaktan yaklaşık 15 dakika sonra alana inen uçaktaki yolcular da Mısır sokaklarında yağmanın başladığını ve can güvenliğinin olmadığını söylediler.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı