Gündem Haberleri

  Mısır'da turizme elektrik darbesi

  A.A.
  31.05.2011 - 19:42 | Son Güncelleme:

  Mısır'ın Kızıldeniz Valiliği, başta ünlü tatil beldeleri Şarm El Şeyh ve Hurgada olmak üzere Sina yarımadasında bulunan 30 kadar otel ile tatil köyü işletmesine "Birikmiş borçlarınızı ödemediğiniz takdirde elektrikleriniz yakın bir zamanda kesilecek" uyarısı yaptı.

  Mısır'da yayın yapan özel Mehver televizyonun haberine göre, bölgede bulunan birçok otel, 25 Ocak tarihinde başlayan halk ayaklanmasından bu yana kamuya olan elektrik, su paraları ile vergilerini ödeyemiyorlar.

  Aralarında halen hapiste bulunan Ulusal Demokratik Parti'nin bazı üyelerinin ailelerinin de yer aldığı otel işletmecileri, otel doluluk oranlarının sıfır düzeyinde seyrettiği bölgede, para kazanamadıkları için işçi alacakları başta olmak üzere, elektrik ve su gibi devlete olan borçlarını ödeyemediklerini ifade ediyorlar.

  Haberde, bazı büyük tesislerin yarım milyon Mısır paundunu (yaklaşık 110 bin Türk Lirası) bulan elektrik borçları için devletten anlaşma isteyeceği vurgulanırken, borçların ödenmemesi durumunda Kızıldeniz Valiliği'nin söz konusu otel ve tatil köylerinin elektriğini kesmekte kararlı olduğu belirtildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı