Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Mısır'da olay yaratan ölüm: 2 polise 7 yıl hapis

  A.A.
  27 Ekim 2011 - 00:00Son Güncelleme : 26 Ekim 2011 - 17:54

  Mısır'da geçen yıl 6 Haziran'da bir polis tarafından gözaltına alındıktan sonra hayatını kaybeden Halid Said'in ölümüne karışmakla suçlanan 2 polise 7 yıl hapis cezası verildi.

  Devlet televizyonu, İskenderiye mahkemesinin Mısır'da 25 Ocak'ta başlayan halk ayaklanmasını tetikleyici etkenlerden biri olarak kabul edilen Halid Said'in (28) öldürülmesi olayına karışmakla suçlanan polislerin 7 yıl hapis cezasına çarptırılmasına hükmettiğini duyurdu.

  İskenderiye kentinde gözaltına alındıktan sonra hayatını kaybeden Halid Said'in ölümüyle ilgili İskenderiye Adli Tıp Kurumundan daha önce verilen raporda, ölen gencin boğazında uyuşturucu tabletine rastlandığı iddia edilmişti.

  Ancak, Adli Tıp Kurumu Başhekimi'nin hazırladığı daha sonraki rapor, Halid Said öldürüldükten sonra boğazına uyuşturucu tabletlerin yerleştirildiği yönündeydi.
  Gözaltına alındıktan sonra kaldırıldığı hastanede ölen Halid Said için İskenderiye kentinde büyük çaplı gösteriler düzenlenmiş ve muhalifler sokaklara dökülmüştü.

  O tarihte İçişleri Bakanı olan Habib El Adli, gösterilerin büyümesi üzerine olayda ihmali görülen 2 polis memurunun tutuklandığını açıklamıştı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı