« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mısır'da futbol kaosu

Mısır Futbol Federasyonu, güvenlik endeniyle ertelenen bugün ve yarınki maçların cumartesi ve pazar günleri yapılacağını açıkladı.

AA
SON GÜNCELLEME
Federasyon tarafından resmi siteden yapılan açıklamada, güvenlik nedeniyle ertelenen ligdeki 1. ve 2. grup maçlarının cumartesi ve pazar günleri yapılacağı, 30 Haziran'daki gösteriler nedeniyle futbol faaliyetlerinin duracağı belirtildi. Mısır Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hamade el-Mısri yaptığı açıklamada, "Federasyon, maçların oynanabileceği yönünde güvenlik birimleri ile anlaştı. Bugün ertelenen 4 maç pazar günü, cuma gününde düzenlenmesi beklenen maçlar cumartesi günü yapılacak. Güvenlik güçleriyle 30 Haziran'daki gösteriler nedeniyle futbol faaliyetlerini bir haftalığına durdurmaya karar verdik" dedi.

Mısır'da muhaliflerin, 30 Haziran'da Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi
karşıtı gösteriler düzenlemesi bekleniyor. Mısır Futbol Federasyonu, El-Ehli ve Zemalik takımlarının taraftarlarının seyircisiz oynama kararına rağmen sahayı basacaklarına dair yaptıkları tehditler ve güvenlik güçlerinin sahaların emniyeti sağlamayı reddetmesi sebebiyle ligdeki 8 maçın belirsiz bir tarihe ertelendiğini açıklamıştı.

Mısır Spor Bakanlığı ise El-Ehli, Zemalik ve El-İsmaili takımlarının Mart ve Nisan ayındaki maçlarında arbede yaşanması nedeniyle söz konusu takımların maçlarının seyircisiz oynanmasına karar vermişti. El-Ehli futbol takımını destekleyen “Kızıl Şeytanlar” taraftar grubu, cuma günü oynanması beklenen maçta takımlarını desteklemekten alıkonulamayacaklarını, maçın oynanacağı sahayı basacaklarını belirtmiş, Zemalik takımını destekleyen "Beyaz Şövalyeler" taraftar grubu ise Bakanlığın kararı değiştirmemesi halinde yasağı delerek Zemalik'in maçlarını basmakla tehdit etmişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler