Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mısır'da Brisa birinci

Brisa Spor, Uluslararası Mısır Bisiklet Turu'nda birinci oldu. Mısır'ın turistik kenti Şarm El-Şeyh'te düzenlenen tura Türkiye, Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu başkanlığında, Milli Takım ve Kocaeli Brisa Spor olarak iki takım halinde katıldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Toplam 7 günde 1000 kilometre geçilen yarışma, Şarm El Şeyh'ten başlayarak Neoba'da sona erdi. 7 ülkeden 8 takımın yarıştığı tura, Mısır, Türkiye, Güney Afrika, Tunus, Eritre, Slovakya ve Fas katıldı.

Tur sonunda genel ferdi klasmanında birinciliği Brisa Spor'dan Sergey Tretkov, ikinciliği de yine Brisa Spor'dan Sergey Lavrenenko kazandı. Genel takım klasmanında da Kocaeli Brisa Spor birinciliği alırken, Güney Afrika ikinci, Tunus üçüncü oldu. Türk Milli Takımı ise beşinciliği aldı.

Bisiklet Federasyon Başkanı Emin Müftüoğlu, burada AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Başkan olarak ilk defa yarışmayı yerinde izlemek istedim. Kulübümüzün durumunu gördüm ve dersimizi aldık” dedi.

Başarılı olabilmek için çalışacaklarını kaydeden Müftüoğlu, 29 yıldır olimpiyatlara katılamadıklarını belirterek, 2008 Çin Olimpiyatları'na gitmeyi hedeflediklerini bildirdi.

Müftüoğlu, “Spordan sorumlu bakanım Mehmet Ali Şahin ile Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay'ın destekleriyle Türk bisikletini iyi bir yere getireceğiz” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler