« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mısır'a boyun eğdik

TT Uluslararası Yıldız Erkekler Turnuvası'nda Türkiye, ilk maçında Mısır'a 76-64 yenildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bugün turnuvanın ilk gününde 6 maç yapıldı. A Grubu'nun ilk mücadelesinde Polonya, Letonya'yı 63-62 mağlup etmeyi başardı. Polonya'da Grzegorz 18 sayı ve 7 ribaund ile oynarken, Letonya'nın en skorer ismi takımına 21 sayı ve 7 ribaund kazandıran Rauls Avenitis oldu.

Aynı grupta mücadele eden Sırbistan, rakibi Slovenya'yı 80-51 mağlup etmeyi başardı. Sırbistan'da en skorer isim 25 sayı ve 11 ribaund ile oynayan Nikola Pavlovic olurken, Slovenya'da Domen Janc'ın 11 sayı ve 3 ribaundluk performansı mağlubiyeti engelleyemedi.

Grubun bugünkü son maçında Türkiye ise Mısır'a 76-64 mağlup oldu. Mısır'da en skorer isim 20 sayı ve 7 ribaundla oynayan Ehab Saleh olurken, Ay Yıldızlı ekipte mücadele eden Mehmet Alemdaroğlu'nun 10 sayı ve 9 ribaundluk performansı, galibiyet için yeterli olmadı.

B Grubu

Turnuvanın B Grubu'nda ise Lütfü Yaman Spor Salonu'nda yapılan maçta Fransa, Ukrayna'yı 83-42 mağlup etti. Fransa'da en skorer isim 20 sayı ve 2 asist ile oynayan Elezer Vanerot olurken, Ukrayna'da Oleksandr Kobets 23 sayı ve 5 ribaund ile mücadeleyi tamamladı.

Aynı grupta mücadele eden Rusya ise Bulgaristan karşısında sahadan 82-48'lik galibiyetle ayrıldı. Rusya'da en skorer isim 13 sayı ve 3 ribaund ile oynayan Aleksandr Zuev oldu. Bulgaristan'da takımın en etkili ismi ise 10 sayı ve ribaund ile mücadeleyi tamamlayan Marfin Gorunov oldu.

Grubun son maçında ise Karadağ, Almanya'ya 47-58 mağlup oldu. Almanya'da Joshka Ferner, 12 sayı ve 10 asistle en skorer oyuncu oldu.

Turnuvada yarın A Grubu'nda, Türkiye-Slovenya, Sırbistan-Polonya ve Letonya-Mısır; B Grubu'nda ise Almanya-Ukrayna, Rusya-Karadağ ile Bulgaristan ve Fransa karşılaşacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler