Dünya Haberleri

  Mısır'a 8. uçak gönderiliyor

  Hürriyet Haber
  01.02.2011 - 16:55 | Son Güncelleme:

  Dışişleri Bakanlığı, Mısır’daki Türk vatandaşlarının tahliyesi için 3. charter uçağının bu akşam saatlerinde Sharm El-Sheik ve Hurgada havalimanlarına ineceğini açıkladı. Böylece Türkiye'den Mısır’a gönderilen uçak sayısı 8’e yükseldi.Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:

  Dışişleri'nden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

   

  "Mısır’daki vatandaşlarımızın tahliyesi amacıyla Başbakanlık ve Bakanlığımız koordinasyonunda çalışmalarımız sürmektedir. Tahliye çalışmalarımız kapsamında, bugüne kadar THY tarafından tahsis edilen charter uçaklarının sayısı 8’e yükseltilmiştir.

  Bu çerçevede, Kahire’den İstanbul’a sabah erken saatlerde varan THY’nin charter uçağı ile 158 Türk vatandaşının yanı sıra, 23 Boşnak, 7 Azeri, 4 Kosovalı, 1 Makedon, 4 Malezyalı, 8 Amerikalı, 3 Alman ve 2 Hintli olmak üzere toplam 210 kişinin tahliyesi  gerçekleştirilmiştir. İskenderiye’den kalkan ve bugün 16.30’da İstanbul Atatürk Hava limanına varması beklenen 120 kişilik THY charter uçağında da  Türk vatandaşlarının yanı sıra, Azeri, İspanyol ve Rus vatandaşları da  bulunmaktadır.

  Bugün ayrıca, THY’ye ait üçüncü bir charter uçağının  akşam saatlerinde Sharm El-Sheik ve Hurgada havaalanlarına inerek,  buradaki vatandaşlarımızı da ülkemize getirmesi planlanmaktadır."

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı