« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mısır Olimpiyat Komitesi'nden büyük skandal

Mısır Olimpiyat Komitesi'nin sporcularına Londra 2012 Olimpiyatları için verdiği Nike ürünlerinin "çakma" olduğu ortaya çıktı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Oyunlar'ın başlamasına 2 gün kala yaşanan skandalı, 117 sporcunun bulunduğu Mısır Olimpiyat Kafilesi'nde yer alan 20 yaşındaki yüzücü Yomna Khallaf duyurdu.

Londra'ya vardığında Mısır Olimpiyat Komitesi tarafından kendisine verilen teknik malzemelerin sahte olduğunu öne süren ve Twitter'da olayı paylaşan Yomna Khallaf, Nike çantaların üzerinde de Adidas yazılı fermuarların olduğunu öne sürdü.

"BÜYÜK BİR HAYAL KIRIKLIĞI"

Yomna Khallaf, Twitter'da "Yaşananlar, bizim için büyük bir hayal kırıklığı... Ürünlerimizin içinde bulunduğu çantanın üstünde büyük bir Nike logosu vardı. Ama fermuarların üzerinde Adidas yazıyordu. Komite'nin bize sahte ürün vermesi nedeniyle, orijinal ürün temin edebilmek için cebimizden 200 Pound vermek zorunda kaldık. Siyah-beyaz bir tişört giymeyi, bize verdikleri ürünlere tercih ederdik" diye sitemde bulundu.

Mısır Olimpiyat Komitesi ise iddiaların araştırılacağını dile getirdi. Nike ise Mısır Olimpiyat yetkililerin bu konuda hatalı olabileceğini, eğer atletlere dağıtılan ürünlerin sahte olması halinde ürünlerin kalitesi ve atletlerin güvenlikleri hakkında endişe duyduklarını ifade etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler