Gündem Haberleri

  "Mısır İsrail ile yapılan anlaşmayı referanduma götürmeyecek"

  AA
  16.07.2012 - 09:57 | Son Güncelleme:

  Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin, ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'a, Mısır ile İsrail arasında 1979 yılında imzalanan barış anlaşmasını referanduma sunmayacağı konusunda söz verdiği ileri sürüldü.

  AA muhabirinin Mısır Cumhurbaşkanlığı'na yakın kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Kahire'ye ziyarette bulunan ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Mursi'den, Mısır ile İsrail arasındaki barış anlaşmasını referanduma sunmamasını talep etti. Mursi'nin de bu talebi kabul ettiği öne sürüldü.

  Clinton'ın, Mursi'nin vaadini, Kahire ziyaretinin ardından gideceği İsrail'e ileteceği, Mısır'da İslami eğilimin hakim olduğu ve ülkelerine düşmanca bir tavır takınacağına dair korkuları bulunan İsrailli yetkilileri rahatlatacağını söylediği iddia edildi.

  Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin, 1979'da Mısır ve İsrail arasında imzalanan barış anlaşmasını referanduma sunacağı basında yer almıştı.

  ABD'DEN 250 MİLYON DOLAR YARDIM

  ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton dün Mursi ile yaptığı görüşmenin ardından, Mısır'daki demokratik dönüşümü desteklemek için ülkesinin 250 milyon dolar yardımda bulunacağını açıklamıştı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı