Futbol Mısır ile Cezayir arasında futbol krizi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Mısır ile Cezayir arasında futbol krizi

Güney Afrika Dünya Kupası elemelerinde, Cezayirli futbolcuları taşıyan otobüsün Mısır'da taşlanması ve dört Cezayirli futbolcunun yaralanması Cezayir ile Mısır arasında futbol krizine neden oldu.

İşte o an / WEB TV

El Cezire televizyonunun internet sitesinde yer alan habere göre, Cezayirli futbolcuları taşıyan otobüs otele geldiği esnada bir grup Mısırlı tarafından taş yağmuruna tutuldu. Otobüste bulunan futbolculardan dört kişi hafif yaralanırken bir futbolcunun da hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Cezayir'in spordan sorumlu devlet bakanı Haşimi Gayri, Mısır'da futbolcularına karşı yapılan olayı kınadıklarını belirterek, yaşananların FIFA'ya iletildiğini ve futbolcuların güvenliği için maçı erteleyerek tarafsız bir ülkede oynanması için gerekli girişimlerin yapıldığını söyledi.
Cezayir Dışişleri Bakanı Murat Medelci, Mısırlı meslektaşı Ahmed Ebul Geyt'i arayarak futbolcuların memleketlerine dönmeleri için gereken kolaylığı sağlamasını istedi.

Futbolcuları taşıyan otobüste maddi hasar meydana gelirken, Mısırlı polis yetkilileri olayla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle