AYDIN HABERLERİ

Mısır Ekip Semiz Otu Biçen Çiftçi Şaşkına Döndü

IHA
17.08.2015 - 12:44Son Güncelleme :

ADNAN ELMACI

IHA

Gelişen teknoloji ve genleri oynanan tohumlar, çevre ve canlı sağlığının yanında nazik halleri ile çiftçileri de sıkıntıya sokmaya başladı. Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde bir çiftçi tarlasına mısır ekti, semiz otu çıktı. Fenni tohumların daha hassas olduğunu belirten çiftçi Adnan Elmacı, üreticilerin gerek toprak analizine gerekse tohum kullanımına önem vermesini tavsiye etti.
Aydın’ın Bozdoğan İlçesi’nde çiftçilik yapan Adnan Elmacı, tarlasına mısır ekti. Usulüne uygun olarak ekimi yaptığını belirten Elmacı, bir süre sonra mısır tohumlarının yeşerip kuruduğunu görünce şaşkına döndü. Mısır ektiği tarla mısırdan ziyade semiz otu ile kaplanınca Adnan Elmacı, durumun araştırılması için hem firmaya hem de konunun uzmanlarına müracaat etti. Yapılan araştırmada ekilen tohumların toprakta fazla miktarda bulunduğu belirtilen samura nedeniyle yandığı belirtildi.
Firma çiftçinin mağduriyetini gidermek için tohum desteği sağlarken, çiftçi Adnan Elmacı ekim yapan çiftçilerin sıkıntı yaşamaması için arazilerinde toprak analizi yaptırmalarını önerdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Mısır Ekip Semiz Otu Biçen Çiftçi Şaşkına Döndü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mısır Ekip Semiz Otu Biçen Çiftçi Şaşkına Döndü haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

08 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:22
 • Guneş
  08:05
 • Öğle
  13:11
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:29
Sayfa Başı