ŞANLIURFA HABERLERİ

MİSİAD’ın Kıbrıs Değerlendirmesi

IHA
28.02.2015 - 12:22Son Güncelleme :

MİSİAD VE GENÇ MİSİAD HEYETİ, KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ'NDE(KKTC) BAŞBAKAN YARDIMCISI SERDAR DENKTAŞ, KKTC CUMHURİYETİ MECLİSİ BAŞKANI VE CUMHURBAŞKANI ADAYI DR. SİBEL SİBER'İN DE ARALARINDA BULUNDUĞU ÜST DÜZEY YETKİLİLERİ İLE GÖRÜŞMÜŞTÜ

IHA

Memleketçi ve Sanayici İş Adamları Derneği (MİSİAD)’ın Şanlıurfa Şube Başkanı Gökhan Gökmen, yönetim kurulu üyeleri ve Genç Misiad ile birlikte yaptıkları Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti gezisine ilişkin değerlendirmede bulundu.
MİSİAD ve Genç MİSİAD heyeti, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, KKTC Cumhuriyeti Meclisi Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber’in de aralarında bulunduğu üst düzey yetkilileri ile görüşmüş, KKTC Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, MİSİAD Şanlıurfa Şubesi heyetini Ada’da görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Türkiye ile olan iyi ilişkilerin ticarete yansıtılamamasından yakınmıştı.
Denktaş, Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın ’Kapılar’ adlı kitabı, Meclis Başkanı Siber ise, Kıbrıs el işlemesi bir tablosunu Gökmen’e vermiş Gökmen ise Denktaş ve Siber’e Urfa el yapımı kahve takımı, rahle ve baklava hediye etmişti. Üç gün boyunca Kıbrıs’ta kalan ve üst düzey yöneticilerle görüşme yapan heyette yer alan Şanlıurfa Şube Başkanı Gökhan Gökmen, Kıbrıs ile Şanlıurfa arasındaki ilişkiyi güçlendirme anlamında çok önemli adımlara imza attıklarını belirterek, Mayıs ayında MİSİAD Şanlıurfa Şubesi’nin resmi açılışına davet ettiklerini kaydetti. Gökmen, Kıbrıs’ın üst düzey yetkililerinin ise bu davet üzerine Mayıs ayında Şanlıurfa’ya geleceklerinin sözünü verdiğini ifade etti. Gökmen, ziyaretteki amacın Kıbrıs’ta ki iş imkanlarını tanımak, Kıbrıslı işadamları ile istişarede bulunmak, iş sahalarında ortak çalışmalar yapmak, Kıbrıs’taki işadamlarını Güneydoğu’ya çekme noktasında yapılacakları görmek ve görüşmek olduğunu söyledi. Gökmen, ziyaretler esnasında olumlu sonuçlar aldıklarını belirterek, benzer programları daha sık yapacaklarını belirtti.
Gökmen heyette yer alan yönetim kurulu üyelerine ve Genç MİSİAD yönetimine ve kendilerine yakın ilgi gösteren Kıbrıslı yöneticilere teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden MİSİAD’ın Kıbrıs Değerlendirmesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2015 tarihinde saat 12 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MİSİAD’ın Kıbrıs Değerlendirmesi haberi güncellenecektir.

  ŞANLIURFA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:22
  • Guneş
   07:01
  • Öğle
   12:21
  • İkindi
   15:03
  • Akşam
   17:21
  • Yatsı
   18:48
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı