Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Misia

  Hürriyet Haber
  09.05.2010 - 15:21 | Son Güncelleme: 09.05.2010 - 15:21

  CRR Konser Salonu
  13.05.2010
  20:00

  NE KADAR:  1. Kategori: 33,00 TL
                          2. Kategori: 22,00 TL

   

  Mísia, her dilde gözyaşlarıyla
  Mísia öncü, özgür bir ruh.

  Yaşamı müzik, şiir ve seyahatlerle şekillenen, bir sanatçının ihtiyaç duyabileceği tüm özelliklerin bulunduğu bir ortamda, iki kültürlü olarak; babasından aldığı Portekiz kültürü ve annesinden edindiği İspanyol kültürü ile yetişmiştir.

  Çocukluğu Porto şehrinde ağırlıklı olarak fado söylemekle geçmiştir. Sonraları genç bir yetişkin olarak Barcelona’ya, ardından da Madrid’e yerleşmeye karar vermiştir. Sanatçı, İspanya deneyiminden sonra Lizbon’a dönmüş ve fado ile kesin olarak ilgilenmeye karar vermiştir. Müziğinde keman, akordeon gibi entrümanlara da yer vermektedir.

  İlk büyük başarılarını sırası ile İspanya ve Japonya ardından Fransa ve Almanya’da elde eden Misia bu başarılarının ardından dünya genelinde bir popülarite elde etmiştir. 1993’den itibaren yakaladığı çıkış ile Amália Rodriguez’den sonra fadoyu dünya sahnesine taşıyan ikinci isim olmuştur.

  Ritual adlı casas de fado sanatçıları için yaptığı tribute album ile Avignon Festivali’nde efsanevi Papal Palace’da fado müziğini izleyicilerle buluşturmuştur

  Kitap şeklinde iki cd olarak basılan yeni albümü Ruas ile Misia efsanevi müziğini dünyayla paylaşıyor. .

   

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı