« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mirsad'a Oscar

Avrupa Şampiyonası'nda Hırvatistan maçının sonunda attığı serbest atışla karşılaşmayı uzatmaya götüren Mirsad, Türkiye'nin final yolunu açtığı belirtilerek ‘‘En Değerli Serbest Atış’’ ödülünü aldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Potanın Oscarları

İtalyan Superbasket dergisi, basketbol dünyasında 2001 yılının ‘‘Oscar’’larını açıkladı. Milli Takımımızın gözde oyuncusu Mirsad Türkcan ‘‘En Değerli Serbest Atış’’ta ilk sırayı aldı. Dergi, Mirsad'ı Türkiye-Hırvatistan Avrupa Şampiyonası karşılaşmasında, maç süresi dolduktan sonra kullandığı serbest atışla ödüle layık gördü.

Final yolunu açtı

Dergi, iki serbest atıştan birincisini kaçıran Mirsad'ın sonra ikinciyi sayıya çevirerek maçın uzatmaya gitmesini sağladığını, ardından Türkiye'nin bu maçı kazanarak finale kadar yükseldiğine değindi. Superbasket bunda başrolü Mirsad'ın oynadığını belirterek ‘‘En Değerli Serbest Atış’’ unvanını Türk basketbolcuya verdi.

Büyük beklenti

Mirsad Türkcan ise bu dergiye yaptığı açıklamada ‘‘Salonda 10.000, ülkede 70 milyon kişinin gözleri önünde ilk atışı kaçırdıktan sonra bu atışı da sayıya çeviremeseydim, herhalde vatan haini ilan edilirdim’’ dedi.

Jordan yılın haberi

Superbasket Avrupa'da yılın oyuncusu olarak Yugoslavya Milli Takımı'nın devi Peja Stojakoviç'i seçerken, Hidayet Türkoğlu 8., İbrahim Kutluay 9. sırayı aldı. Yılın Basketbol Haberi ise Michael Jordan'ın tekrar oyun alanına dönme kararı olarak değerlendirildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler