« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mirsad Türkcan taraftara seslendi

Fenerbahçe basketbolunun sembol ismi Mirsad Türkcan Skyturk 360'a konuk oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İşte Türkcan’ın öne çıkan açıklamaları:

1992’den beri sahalardayım, basket oynuyorum ve Pazar günkü jübilem için hazırlıkları yapıyorum. Dışarıdan misafirlerim geliyor.

Ünlü basketbolcular gelecek ve Pazar günü çok güzel bir maç olacak. Hep birlikte eğleneceğiz. Hatırda kalacak bir maç olacak. Aynı zamanda CSKA Moskova’ya da çok teşekkür ediyorum.Gelecekler ve, yalnız bırakmayacaklar.
Fenerbahçe taraftarı bizi hiçbir zaman yalnız bırakmaz. Biletler iyi gidiyor. Zaten bu bir hayır işidir. Elde edilen gelir Novipazar’da zihinsel ve bedensel engelliler hastanesine bağışlanacak.
İlk maçımı oynayacak gibi heyecanlıyım. İnşallah güzel geçecek.

Bundan sonra Fenerbahçe’de yönetim kadrosunda yer alacağım. Beni bir kere daha yalnız bırakmadılar. Böyle bir teklif sundular ben de seve seve kabul ettim. Fenerbahçe’de başka bir hizmet edeceğim için çok mutluyum.

Milli takımın başına yerli ya da yabancı hoca geçeceğine federasyon başkanı karar verecek. Yerli hocalarımız çok değerli. Avrupa’da kendini kanıtlamış hocalarımız. Neden yerli olmasın? Avrupada’da yabancı hocalar boşta. Hep beraber bekleyip göreceğiz. Milli takım bu sene elemeleri genç oyuncularla oynadı. Bizde 2013’te kim hazır olacak onu görmüş olduk. Tanjevic’in gençleri oynatması olumlu oldu. Genç arkadaşlar gayet iyi performans gösterdiler. Doğuş, İlkan herkese bizde varız dediler. İnşallah 2013’te birkaç eklemeyle büyük favori olacağız. Türk milli takımını favori olarak görüyorum. Son 20 sene hep stres içerisindeydim. Artık stressiz yaşayacağım. Koçluk hiçbir zaman düşünmedim, düşünmeyeceğim. Öyle bir karektere sahip değilim.

Değişik ülkelerde basketbol oynadım. En zevkli Türkiye ligi diyebilirim. Türkiye’den sonra İtalya güçlü bir ligdi, zevk aldım. CSKA Moskova’da aynı şekilde.

90’lardan beri Türk basketbolu güzel bir seviye yakaladı. Son 10 yıldır bizim altyapıda büyük bir sorun var. 1990’dan 2000’e kadar çok oyuncu yetişti. Hidayet Türkoğlu, Mehmet Okur, ben. Son 7-8 senedir altyapıdan dolayı altyapıdan oyuncu çıkmıyor.

Unutamadığım maçlar 2001’deki Hırvatistan – Türkiye maçı ve Fenerbahçe – Efes Pilsen maçı bu iki maçı hiçbir zaman unutmayacağım.

Fenerbahçe seyircisinden son 20 senedir yaptıklar gibi basketi desteklemelerini, Fenerbahçe’ye destek olmalarını ve 16 Ağustos Pazar günü Ülker Arena’yı doldurup beni hakettiğim gibi uğurlamalarını istiyorum.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz