« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mirsad Bucks'ta

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TÜRK basketbolunun NBA'deki ilk temsilcisi olan Mirsad Türkcan, bir türlü oynayamadığı New York Knicks'e veda edip, Milwaukee Bukcs ile anlaştı. Sezon başından beri antrenörü Jeff Van Gundy'nin kendisini oynatmadığını söyleyen Mirsad Türkcan, New York ile olan mukavelesini bozarak yeni kulübü Milwaukee Bucks'un yolunu tuttu.

BENİ OYNAT

Antrenörü Van Gundy'e sürekli olarak kendisini oynatmasını söylediğini ifade eden Mirsad Türkcan, ‘‘Beni oynatmayacaksan, isteyen başka kulüpler var. Bırak gideyim. Geçen yıl da oynamadım. Benim oynamaya ihtiyacım var’’ dedi. Gundy, Mirsad'a ‘‘Sen benim gelecekteki yıldızımsın. Seni bırakmayı düşünmüyorum. Ancak biz iddialı bir takımız. Bu sezon seni oynatmam çok zor. Sen sabırlı ol’’ cevabını verdi.

CESUR DEĞİLSİN

İşte bu sözler Mirsad'ı çileden çıkardı ve antrenörüne ‘‘Sen cesur bir adam değilsin. Gençleri oynatmaktan kaçınıyorsun. Gitmekten başka çarem yok’’ dedi. Kontratı gereği ayrılmak için alacaklarından vazgeçmesi gereken Mirsad daha sonra kulüp yönetimine bunu yapacağını bildirince New York kulübü yetkilileri Mirsad'ın sözleşmesini feshettiler. Washington, New Jersey ve Milwaukee'den teklifler alan Mirsad, Milwaukee'nin yaptığı teklifi kabul etti ve bu kulüple anlaşmaya vardı.

MUKAVELE YARIN

Yarın yeni kulübü ile sözleşme imzalayacak olan Mirsad bu gelişmelerden sonra Hürriyet'e şu açıklamayı yaptı: ‘‘NBA'de oynamak tek düşüncem. Ancak Van Gundy beni oynatmadı. Milwaukee ise beni oynatabilecek bir kulüp. New York'tan ayrılmak için 1.5 milyon dolarlık alacağımdan vazgeçtim. Milwaukee'den ise 1.5 yılda 900 bin dolar alacağım. Bu benim oynamayı ne kadar istediğimin kanıtı. Yeni takımımla 15 gün idman yapıp tüm setleri öğrendikten sonra NBA'de sürekli oynayacağım.’’

Kendisini oynatmayan Van Gundy'e rest çekip New York’tan ayrılan yıldız basketbolcumuz, Knicks'ten 1.5 milyon dolarlık alacağından vazgeçti. Mirsad, yeni takımı Milwaukee Bucks'tan 900 bin dolar alacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz