« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mirsad: Ben bu takımın delisiyim

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Basketbol Milli Takımımız'ın yıldız isimlerinden Mirsad, takıma uyum sağlayamadığı eleştirilerine yanıt verdi ve ‘‘Bana deli diyorlar. Zaten takımı coşturacak, mücadele edecek, ribaund alacak ve arkadaşlarını ateşleyecek bir deli lazım’’ dedi.

AVRUPA Şampiyonası'nda 8'inciliği elde eden Basketbol Milli Takımımız'ın başarılı isimlerinden Mirsad Türkcan, ‘‘Bana deli diyorlar. Zaten bu takıma bir tane deli lazım’’ dedi. Mirsad, arkadaşlarıyla uyum sağlayamadığı şeklindeki eleştirilere yanıt verirken, ‘‘Kimseyle sorunum yok. Benim oynamadığım son üç maçı gördünüz. Bu takımı coşturacak, mücadele edecek, ribaund alacak ve arkadaşlarını ateşleyecek bir deli lazım. O deli de benim. Eğer ben oynasaydım, biz Fransa maçını rahatlıkla kazanırdık. Son gün Almanya karşısında teslim olmuş bir oyun çıkarmamız beni çıldırttı’’ diye konuştu.

KUNTER UMUTLU

Milli Takım Coachu Erman Kunter de şampiyonayı değerlendirirken, genel olarak takımın sergilediği oyundan memnun olduğunu söyledi. Kunter, ‘‘Oynadığımız basketbol beni gelecek için ümitlendirdi. Fransa'ya yenildikten sonra hedefimizden uzaklaşınca bir anda çöktük. Bu da ligimizin yeterince sert olmamasından kaynaklanıyor. Buradaki sertliği ve direnci takıma getirebilmemiz için ligimizde de antrenör ve hakemlere büyük görev düşüyor. Biz başarıyı savunma yaparak yakalayacağız. Bu yüzden ligde de savunma alışkanlık haline gelmeli. İyi bir takım olmamız için inişler çıkışlar yapmamamız gerekiyor. Bunları gerçekleştirirsek 2001'de madalya alabiliriz’’ dedi.
Bunları da Beğenebilirsiniz