Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Miro’yu tartışacaklar

3 Mayıs’ta, Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi’nde İspanyol sanatçı Joan Miro’nun eserlerinden oluşan "Maeght Koleksiyonundan Baskılar, Resimler ve Heykeller" adlı bir sergi açılmıştı.

Amerikalı sanat tarihçisi Robert Lubar da işte bu sergi kapsamında bir konferans vermek üzere Türkiye’ye geliyor. 4 Haziran günü Pera Müzesi’nde düzenlenecek konferansta, Miro’nun biçimsel ilkeleri, görsel dili, "painting-poetry / resim-şiir" üzerine olan kavrayışının yanı sıra geleneksel resim kuralları ve yerleşik estetik yargılara karşı duruşunu tanımlayan "suikast resim" kavramı tartışılacak.

Oğluyla tatil yapıyor

Mine Kalpakçıoğlu, geçtiğimiz hafta sonunu oğlu Kaan Taşkent’le birlikte Bodrum-Türkbükü’nde geçirdi. Maça Kızı Otel’de birkaç gün kalan Mine Hanım, ardından yine oğluyla beraber Göcek’e geçti. Pazar gününe kadar orada kalacak olan ve bu sakin tatilin tadını çıkaran anne-oğulun keyfine diyecek yok.

Düğün Çırağan’da

Trabzonspor eski başkanlarından Mehmet Ali Yılmaz ile eşi Nazmiye Hanım’ı düğün heyecanı sardı. Çift, 28 Haziran’da oğulları Soner’i evlendirecek. Soner Yılmaz ile Güneş-Caner Sayar çiftinin kızları Sırmahan’ın düğün töreni, Çırağan Sarayı’nda yapılacak. 1000 kişinin davet edildiği gecede İbrahim Tatlıses’in sahneye çıkacağı da gelen haberler arasında...

En sessiz kutlama

Ralf Tezman, 31’inci yaşını önceki akşam Reina’da, son derece sessiz sakin bir şekilde kutladı. Bu özel gününde Tezman’ın yanında sadece bir yıldır flört ettiği Sanem Kardıçalı vardı. Genç aşıklar baş başa yedikleri yemeğin ardından, minik bir pasta kestiler ve mekandan geldikleri gibi yine baş başa ayrıldılar.

Giy şortunu gel

Akşamüstü partileri artık Lulu’s Bebek’te de düzenleniyor. Her cumartesi saat 17:30-20:00 arasında verilen, Junior Drum Circle’ın perküsyon ve nefesli alet şovlarıyla renklenen partilere iş, sanat ve moda dünyasının ünlü isimleri büyük ilgi gösteriyor. Konuklarını "Çiçekli elbiselerinizi, şortlarınızı giyin, buraya gelin" diye mekanına çağıran Aslı Saçar, bugünkü partide ayrıca yeni yaşını da kutlayacak.

Yıldızların tercihi

Dünyaca ünlü isimlerin Milano’daki vazgeçilmez lezzet durağı L’altra Risacca, Reina’da da hizmete girdi. Şef Alesssio ve metrotel Emmiliano Loggo, müşterilerinin gözleri önünde hazırladıkları yiyecekleriyle övünüyorlar. Merak edenler, restorana giderek bu lezzet şovuna tanık olabilirler.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI