« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Mirkoviç transferinin perde arkası: İki telefonla iş bitti

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Mirkoviç'in Fenerbahçe'ye transferinde ilginç bir telefon trafiği yaşandı. Önceki gün Galatasaray maçı için kampa giren yeşil siyahlı takımın tecrübeli futbolcusu Mirkoviç, Kulüp Başkanı Sefa Sirmen'in telefondaki sesiyle şaşkına dönmüştü. Sirmen, telefonun ucundaki Mirkoviç'e ``Seni Fener istiyor, ne dersin'' diye sordu. Mirkoviç heyecan içindeydi ve ``Sen bilirsin başkanım'' cevabını verdi.

Ardından Belediye sarayına giderek Sirmen ile başbaşa konuşan Mirkoviç, ``Fenerbahçe her zaman hayalimdeki takım oldu. Her futbolcu gibi ben de şampiyonluk yaşamak istiyorum. Başkanım bırak beni gideyim'' dedi. Ardından kampın yolunu tutan Mirkoviç, ikinci kez çalan telefonu açınca karşısında Fenerbahçeli yönetici Murat Özaydınlı'yı buldu. Özaydınlı, tecrübeli futbolcuyu İstanbul'a çağırıyordu. Mirkoviç hiç düşünmeden yola çıktı ve akşam üzeri kulübe geldi.

Özaydınlı ile ayrıntıları konuştuktan sonra sağlık kontrolünden geçen Mirkoviç, gece İzmit'e geçti. Dün öğlen saatlerinde Samandıra Tesisleri'ne gelen Mirkoviç, yeni takımıyla kampa girdi. 34 yaşındaki Mirkoviç 9 yıldır formasını giydiği Kocaelispor'da Türk vatandaşlığına geçerek Mert Meriç ismini almıştı. 16 aylık ikiz çocukları bulunan Mirkoviç, ``Yaşımın büyük olduğunu söyleyenler, sahadaki performansıma baksın. Her bölgede oynarım. Fenerbahçe'de mutlaka başarılı olacağım'' dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler