Çukurova Haberleri

  Miras evi vermeyen amcasını öldürdü

  Hürriyet Haber
  10.08.2015 - 01:17 | Son Güncelleme:

  ADANA’da 22 yaşındaki İsmail Aksoy, miras yüzünden tartıştığı amcası 45 yaşındaki Mehmet Aksoy’u pompalı tüfekle vurarak öldürdü.

  Olay, Merkez Seyhan İlçesi’nin Denizli Mahallesi’ndeki dün saat 23.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, Mehmet Aksoy’un kardeşi Ziya Aksoy 15 yıl önce hayatını kaybetti.

  Mehmet Aksoy, annesinden kalan 2 katlı evin alt katını kiraya verip, üst katta da kendisi oturmaya başladı. Babasını 7 yaşındayken kaybeden İsmail Aksoy, miras hakkı olan evi amcasından istedi. Seyyar kebapçılık yapan amca Mehmet Aksoy ise, "Yeğenim, ben size bakarım, sen evi ne yapacaksın" diyerek vermek istemedi. Aradan geçen yıllara rağmen amca, yeğenine hakkı olan evi vermedi. İsmail Aksoy da bir otelde çalışmak için Antalya’ya gitti.

  Oğlundan ayrı kalmaya dayanamayan anne Fatma Aksoy, "Oğlum artık gurbet ellerde çalışmanı istemiyorum. Gel kendine Adana’da iş bul, burada çalış" diyerek çağırdı. Bunun üzerine Aksoy, işyerinden 15 gün izin alıp Adana’ya geldi. İş arayıp bulamayan Aksoy, tekrar Antalya’ya dönmek istedi. Yol parası olmayan genç, amcası Mehmet Aksoy’un yanına gidip, "Amca, bunca yıldan beri babamın hakkı olan evi kiraya verip, parasını alıyorsun. Artık hakkımız olan evi bize ver, ya da aldığın kiraların bir kısmını bana ver" dedi. Amca ile yeğen arasında bu nedenle tartışma çıktı. Para vermeyeceğini söyleyen amca, yeğenini evden kovdu. Bu duruma kızan İsmail Aksoy, arkadaşları ile buluşup, bir süre alkol ve uyuşturucu aldıktan sonra eve gitti. Ruhsatsız pompalı tüfeği evden alan İsmail Aksoy, amcası Mehmet Aksoy’un evine gelip ona ateş etti. Karnına isabet eden saçmalarla ağır yaralanan Mehmet Aksoy, Çukurova Doktor Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı ancak yapılan müdahaleye karşın kurtarılamadı.

  Olaydan sonra kaçan İsmail Aksoy, annesinin evinde suç aleti pompalı tüfek ile birlikte yakalanıp sorguya alındı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı