« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Minnesota Timberwolves Merter'de idman yaptı

NBA Europe Live Tour 2007 kapsamında İstanbul'da bulunan NBA ekibi Minnesota Timberwolves, sezon hazırlıklarını sürdürüyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Efes Pilsen'in Merter'deki tesislerinde gerçekleştirilen günün ilk çalışmasında Minnesota Timberwolves sporcuları, bir antrenman maçı yaptı. Antrenman maçını Türk hakemler Mehmet Keseratar, Kaan Büyükçil ve Yücel Çilingir yönetti.

İspanya'da düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nda da görev yapan Türk hakem Mehmet Keseratar, NBA kurallarının farklı olmasından dolayı kendileri açısından farklı bir maç yönettiklerini belirterek, “Maç içindeki pozisyonları da farklı oluyor. Antrenman maçıydı. Ama yine de iddialı bir mücadele sergilediler. Çok ciddi oynadılar. Oyuncuların spor ahlakı da çok iyi. Bu bakımdan kolay bir maç yönettik. Ayrıca kurallarının farklı olması nedeniyle alışmak ve uyum sağlamak gerekiyor” diye konuştu.

Bu arada Minnesto Timberwolves, hazırlıklarını bu akşam gerçekleştireceği antrenmanla sürdürecek.

TRAFİK YÜZÜNDEN ANTRENMAN YERİ DEĞİŞTİ

Minnesto Timberwolves'un bu akşam yapacağı antrenmanın yeri trafik nedeniyle değiştirildi.

İstanbul'a geldiği günden beri Efes Pilsen'in Merter'deki tesislerinde çalışan NBA takımı, akşamki idmanı Beşiktaş Cola Turka'nın salonu olan Akatlar Spor Salonu'nda yapacak.

Salon değişikliğinin, Minnesota Timberwolves ekibinin dün akşamki antrenmanın ardından kalınan otele 1,5 saatte gidilebilmesi nedeniyle yapıldığı öğrenildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz