ANTALYA HABERLERİ

Miniklerin uzay heyecanı

DHA
28.03.2016 - 12:37Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, Kemer, Demre ve Kaş ilçelerindeki öğrencileri uzayı anlatan gezegen evi (planetaryum) ile buluşturdu.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, çocukların evreni daha yakından tanımaları ve bu konuda araştırma yapmalarını teşvik etmek için gezegen evini ilçelerle buluşturuyor. Kemer, Demre ve Kaş ilçelerindeki ilkokullarda öğrenciler, gezegen evinde güneş sistemi, gezegenlerin isimleri ve özellikleri hakkında 3 boyutlu gösterimleri izledi.

EĞİTİME KATKIMIZ HER ALANDA SÜRÜYOR

Büyükşehir Belediyesi Demre Koordinatörü Veli Sertbaş, "Spor, çevre düzenlemesi ve temizlik konusunda destek verdiğimiz okullarımızın bu sefer eğitimlerine katkı koymak istedik. Gezegenler ve evrenle ilgili bilgilerini pekiştirmek üzere öğrencilerimize 3 boyutlu görsellerle keyifli bir eğitim filmimizi izlettik. Geleceğimizin mimarları olacak çocuklarımız için eğitime her alanda destek vermeye devam edeceğiz" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

  

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Miniklerin uzay heyecanı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 12 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Miniklerin uzay heyecanı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı