ANKARA HABERLERİ

Miniklerin ‘İyi ki Doğdun Atatürk’üm’ projesi

Hürriyet Haber
31.03.2017 - 13:34Son Güncelleme :

Özel Arı İlkokulu 2. sınıf öğrencileri, öğretmenlerinin rehberliğinde ekim ayında başladıkları ‘İyi ki Doğdun Atatürk’üm’ projesini veli, öğretmen ve arkadaşlarına sundu.

Hürriyet Haber

Hayat bilgisi dersi ‘Dün, Bugün, Yarın’ temasında yer alan ‘Atatürk’ün Türk milletine yaptığı hizmetleri fark edebilme’ kazanımı doğrultusunda projelerini hazırlayan öğrenciler, gözlem, görüşme, anket gibi bilimsel araştırma yöntemlerini kullandı. Ayrıca yazarlığını üstlendikleri bir de sınıf kitabı oluşturdular. Proje sonunda ‘Yurtta barış, dünyada barış’ sözüyle barışa bir çift beyaz güvercin uçuran Arılı öğrenciler, cumhuriyet dönemine ait kıyafetler içinde Ata’ya olan saygı ve sevgilerini gösterdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Miniklerin ‘İyi ki Doğdun Atatürk’üm’ projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 13 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Miniklerin ‘İyi ki Doğdun Atatürk’üm’ projesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı