MERSİN HABERLERİ

Miniklerin gözünden doğa

DHA
27.04.2017 - 11:40Son Güncelleme :
DHA


MERSİN'in Mut İlçesi'nde 75'nci Yıl Anaokulu 5 yaş grubunun çektiği fotoğraflar, 'Çocuk Gözümle Doğa Fotoğrafları Sergisi' adı altında sergilendi.
Karacaoğlan Çınaraltı Parkı'nda açılışı gerçekleştirilen sergide 5 yaş grubu 25 ana sınıfı öğrencisinin çektiği fotoğraflardan seçilen 250 fotoğraf sergilendi. Projeyi hayata geçiren 75'nci  Yıl Anaokulu öğretmeni Ceren Tuğrul, 8 ay süren çalışma sonrasında ortaya çıkan eserlerden bir bölümünü sergileyebildiklerini söyledi. Çocukların doğayla çok fazla haşır neşir olamadığını gördüğünü belirten Tuğrul, "Bu yüzden projeye başladım. 7-8 ayda öğrencilerimle birlikte yüzlerce fotoğraf çektik. Doğa fotoğrafçılarından ders aldık, eğitim aldık. Çocukların doğada daha çok vakit geçirmesini amaçladık. Bunda da başarılı olduk. Çok güzel eserler çıktı, yetenekleri ortaya çıktı. Gelecek vadeden çocuklar, fotoğraf sanatına gönül verecek çocuklar ortaya çıktı. O yüzden çok memnunum, çok heyecanlıyım. Desteklerinden ötürü herkese çok teşekkür ederim" dedi.
Serginin açılışına Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Gergin ile öğrenci velileri ve vatandaşlar katıldı.

Murat SÖZERİ/ MUT(Mersin), (DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Miniklerin gözünden doğa hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 11 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Miniklerin gözünden doğa haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı