EDİRNE HABERLERİ

Miniklere Hayvan Sevgisi Aşılandı

IHA
05.10.2015 - 16:27Son Güncelleme :

ÜZERLERİNDE HAYVAN RESİMLERİ OLAN DEFTERLER DAĞITILDI

IHA

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Edirne Hayvanları Koruma Derneği (EDHAYKO) ve Orman ve Su İşleri İl Müdürlüğü işbirliğinde üzerlerinde hayvan resimli temalar içeren defterler, ilkokul öğrencilerine dağıtıldı.
Tüm Türkiye’de olduğu gibi Edirne’de de 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle etkinlikler düzenlendi. Türkiye’de eş zamanlı olarak öğrencilere hayvan sevgisini aşılamak amacıyla defter dağıtımı gerçekleştirildi. Dağıtılan defterlerin üzerinde hayvanların resimleri ve “Hayvanlar da bizler gibi suya ihtiyaç duyar, bir kap su, bir kap yemek verelim” şeklinde mesajlar içeriyor.
İnönü İlkokulu’nda gerçekleştirilen etkinlikte Edirne merkezde toplamda bin adet defter dağıtacaklarını belirten EDHAYKO Başkanı Nurhan Kalender, amaçlarının çocuklara Hayvanları Koruma Günü’nü hatırlatmak ve hayvan sevgisini aşılamak olduğunu söyledi. Kalender, çocuklara hayvan sevgisini aşılamak istediklerinden dolayı böyle bir etkinlik yaptıklarını ifade ederek, “4 Ekim Hayvanları Koruma Günü ile ilgili etkinliklerimiz vardı, bunlardan biri de Orman ve Su İşleri’yle birlikte tüm ülkede dağıtılmak üzere defterler basıldı. Diğer illerde de aynı organizasyonlar oluyor. Biz ilköğretime bu defterleri dağıtarak ve afişlerle çocuklarımıza hayvanları koruma günü olduğunu hatırlatmak istedik. Onlara biraz hayvan sevgisini aşılayalım istedik ve en küçük yaş grubundan başladık” dedi.
“AMAÇ, ÇOCUKLARA HAYVAN SEVGİSİ KAZANDIRMAK”
Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Ahmet Kara da, Hayvanları Koruma Günü’nde özellikle küçük öğrencilere hayvan sevgisi kazandırmak ve bu konuda kendilerine küçük bir hediye vererek bunu gündemde tutmak istediklerini söyledi. Karada, “Bu amaçla EDHAYKO ile beraber bir etkinlik düzenledik. Bundaki temel amaç, çocuklara hayvan sevgisi kazandırmaktır. Zaten sevgi ve öğrenme anlamında onlar şu anda en önemli yaştalar” diye konuştu.
Etkinlik kapsamında ayrıca, birinci sınıf öğrencileri hayvanlarla ilgili hazırladıkları şarkılar söyleyip, şiirler okudu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Miniklere Hayvan Sevgisi Aşılandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ekim 2015 tarihinde saat 16 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Miniklere Hayvan Sevgisi Aşılandı haberi güncellenecektir.

EDİRNE NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:38
 • Guneş
  08:28
 • Öğle
  13:21
 • İkindi
  15:39
 • Akşam
  17:53
 • Yatsı
  19:31
Sayfa Başı