« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Miniklerden rekor katılım

Okçulukta hafta sonu yapılacak Minikler-Yıldızlar Federasyon Kupası müsabakaları için 403 kişi kayıt yaptırarak, ulusal bir yarışmaya katılımda bir rekora imza attılar.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu, 8-9 Eylül tarihlerinde Antalya'da gerçekleştirilecek yarışmaya miniklerin büyük ilgi gösterdiğini söyledi.

Topaloğlu, okçuluk sporunun yaygınlaştırılması için mücadele ettiklerini ve 403 kişinin kayıt yaptırmasının da çalışmaların “doğru yönde” olduğunu gösterdiğini dile getirerek, şöyle konuştu:
“Federasyon kupası müsabakaları için 403 kişi kayıt yaptırdı. Bu, bizim ulusal yarışmalardaki ulaştığımız en yüksek rakam. Biz miniklere ve gençlere büyük yatırım yapıyoruz. Minikler, 2016 Olimpiyatları kadromuzu oluşturacak. Ayrıca, yaptığımız malzeme yardımlarının amacına ulaştığını görüyoruz. Türk okçuluğunun gelecek yıllarda daha iyi olması için mücadele ediyoruz. Bunu da yeni genç sporcularla sağlayabiliriz. Sporcu sayısının artmış olması rekabeti artıracaktır. Teknik kadronun da ileriye dönük planlamalarında bu önemli bir rol oynayacaktır.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler