EDİRNE HABERLERİ

Miniklerden Atatürk Odası’na Ziyaret

IHA
26.10.2015 - 18:10Son Güncelleme :
IHA

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Haftası’nda Atatürk’ü daha yakından tanımak isteyen Edirne Çocuk Gelişim Atölyesi’ndeki minik öğrenciler, Edirne Belediyesi’nde bulunan Atatürk Odasını ziyaret etti. Minik öğrencilerle bir araya gelen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, keyifli anlar yaşadığı çocuklara çikolata ikram etti.
Edirne’de faaliyet gösteren ve okul öncesi çocukların eğitim gördüğü Edirne Çocuk Gelişim Atölyesi’ndeki minik öğrenciler, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Haftası dolayısıyla Edirne Belediyesi’ni ziyaret etti. İlk olarak Atatürk Odası’nı gezen minikler, öğretmenlerin verdiği bilgiler ışığında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü daha yakından tanıma imkanı buldu. Belediye Meclis Salonu’nu da gezen öğrenciler, daha sonra Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamında ziyaret etti.
Renkli görüntülerin yaşandığı ziyarette Başkan Gürkan’ın ’En büyük Türk kim?’, ’Türkiye Cumhuriyeti’ni kim kurdu?’ sorularına minik öğrenciler hep bir ağızdan ’Atatürk’ diye cevap verdi. Miniklerle keyifli zaman geçiren Başkan Gürkan, kendisine yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, çocuklara çikolata ikram etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Miniklerden Atatürk Odası’na Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 18 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Miniklerden Atatürk Odası’na Ziyaret haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı