ANKARA HABERLERİ

Minikler mutfağa girdi

Hürriyet Haber
31.03.2017 - 13:36Son Güncelleme :

Can Kardeş Anaokulları öğrencileri ve ekibi, okul müdürü Gülin Gündüz Hassoy’la birlikte Fitiz Diet Mutfak’ta atölye çalışmasına katıldı ve probiyotikli soslu kek yapmayı öğrendi.

Hürriyet Haber

Diyetisyen Elvan Odabaşı’nın yönetiminde gerçekleşen mutfak etkinliğinde çocuklar hem sağlıklı beslenme ile ilgili bilgilendi hem de kek hazırladı. Odabaşı, oyun çağı çocuklarının haftada en az bir kez ebeveynleri ile birlikte mutfakta bulunmalarının yaratıcı taraflarını desteklediğini, matematik ve fen bilgisi alanlarında başarılarına destek olduğunu belirtti. Yeme davranışında seçici ve tek tip beslenen çocuklar ile mutfakta daha fazla zaman geçirilmesi gerektiğini belirten Odabaşı özellikle Türkiye’de çocukluk çağında artan obeziteye karşı önlem almak adına birlikte yemek hazırlama, alışveriş yapma, sofra kurma gibi aktivitelerin önemli olduğunu belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Minikler mutfağa girdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 13 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Minikler mutfağa girdi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı