Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Minik yüzücülerin madalya heyecanı

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı yüzme kurslarında, bu yıl binlerce çocuk daha yüzme öğrendi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı yüzme kurslarında, bu yıl binlerce çocuk daha yüzme öğrendi. Minik yüzücüler, sezon sonundaki yüzme şenliğinde ilk madalyalarını kazanabilmek için yarıştı. Onlarla birlikte anne ve babaları da heyecan yaşadı.

Kültürpark'taki havuzda verilen yüzme kursları, bu yıl da büyük ilgi gördü. İki dönemde 5 binin üzerinde kayıt yaptırıldı. Celal Atik Spor Salonu yanındaki havuzda eğitim alan çocuklar, hem yüzme öğrendi hem de güzel bir yaz tatili yaşadı. 2010 yılında yenilenen ve kurulan modern sistem sayesinde sürekli temiz olan havuz, yaz boyunca boş kalmadı. 12 eğitmen eşliğindeki kursların sezon finali, her yıl olduğu gibi ailelerin katılımıyla yapıldı. Aldıkları eğitimi ailelerinin önünde sergileyen minikler, kendi yaş grupları arasındaki yarışmalarda dereceye girebilmek için mücadele etti. Gruplarında ilk dörde girenlere madalya verildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Yüzme Başantrenörü Ömer Akgül, öğrenci sayılarının her yıl arttığını belirterek, "Hem çocuklarımızın sağlıklı bir ortamda yüzme öğrenmesini sağlıyoruz hem de gelecekte Türk sporuna başarılar kazandıracak yeteneklerin ortaya çıkması için çaba harcıyoruz. 'İzmir'de yüzme bilmeyen kalmasın' sloganıyla çıktığımız yolda artık daha büyük hedeflere doğru ilerliyoruz." dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler