HAKKARİ HABERLERİ

Minik Serkan’a Destek

IHA
27.02.2015 - 10:21Son Güncelleme :

HAKKARİ AİLE VE SOSYAL POLİTİKALARI (ASP) HAKKARİ İL MÜDÜRLÜĞÜ EVLERİNDE ÇIKAN YANGINDA YÜZÜNÜ, GÖZLERİNİ ELLERİNİ VE KULAKLARINI KAYBEDEN 4 YAŞINDAKİ SERKAN AKBAŞ İLE İLGİLİ BİR AÇIKLAMA YAPTI.

IHA

Hakkari Aile ve Sosyal Politikaları (ASP) İl Müdürlüğü yetkilileri, evlerinde çıkan yangında yüzünü, gözlerini, ellerini ve kulaklarını kaybeden 4 yaşındaki Serkan Akbaş’ı evinde ziyaret etti.
İhlas Haber Ajansı’nın servis ettiği haber üzerine gündemde geniş yer bulan haber üzerine ASP İl Müdürlüğü ekipleri tarafından 4 yaşındaki Serkan Akbaş evinde ziyaret edildi. İl Müdür Yardımcısı Vekili Kemal Demir ile Sosyal Çalışmacı Sabah Turan, ailenin ikamet ettiği Yüksekova ilçesi Esentepe Mahallesi’nde sosyal inceleme gerçekleştirdi. ASP İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Aile ile yapılan görüşmede 2-3 yıl önce baba Hasan Akbaş’ın İstanbul iline çalışmaya gittiği esnada evde çıkan yangın sonucu çocukları Serkan Akbaş’ın yanarak bu hale geldiğini dile getirilmiştir. Baba Hasan Akbaş çocuğunun tedavisi için İstanbul Bağcılar’da bir hastaneye götürdüğünü ve burada yapılacak tedavinin 70-80 bin lira civarında bir masrafın gideceğini belirtmiştir. Baba Hasan Akbaş’ın gündelik işlerde çalışması, anne Remziye Akbaş’ın ev hanımı olması ve Serkan dışında 3 çocuklarının daha olması nedeniyle belirtilen miktarı karşılayamayacaklarını dile getirmişlerdir. Serkan Akbaş’ın geçirdiği kaza sonrasında iki elinin bileklere kadar ki kısmını kaybetmiş, yüzü ve gözleri yanmış, saçının büyük bir oranı da yanmıştır. Sol gözü çok az bir miktarda görebilmektedir. Nutrıcıa Fortini Multi Fiber isimli bir mama ile beslenmesi sağlanmaktadır. Günlük olarak 7-8 adet tüketmekte olup devlet tarafından 150 adet karşılanmaktadır. Diğer kalan kısmını ise baba Hasan Akbaş tarafından alınmakta olup mamanın tanesi 8 liradır. Akbaş ailesinin yaşadıkları ev kendilerine ait olup 8 kişi kalmaktadırlar. Evdeki eşyalar ihtiyaçlarını karşılayabilecek yeterlilikte değildir. Aile geçimini zor şartlar altında sürdürmektedir. Müdürlüğümüz tarafından aileye 01.03.2014 tarihinden geçerli olmak üzere aldıkları engelli sağlık kurulu raporuna istinaden her ay geçerli olmak üzere anne Remziye Akbaş bakıcılığında engelli evde bakım maaşı aylık 793 bağlanmıştır. Bunun yanında da ailenin geçici ihtiyaçlarını karşılamak üzere 01.03.2014 tarihinde geçerli olmak üzere tek seferlik Sosyal Ekonomik Destek Hizmeti çerçevesinde bin 170 bin TL yardımında bulunulmuştur” denildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hakkari haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hakkari ilinden Minik Serkan’a Destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 10 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Minik Serkan’a Destek haberi güncellenecektir.

HAKKARİ NAMAZ VAKİTLERİ

07 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:17
 • Guneş
  07:00
 • Öğle
  12:07
 • İkindi
  14:39
 • Akşam
  16:54
 • Yatsı
  18:25
Sayfa Başı