« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Minik karatecilere büyük destek

Hakkarili minik karateciler, Gümüşhane'de gerçekleştirilecek Türkiye Şampiyonasına, Karate Federasyonu ve Hakkari Üniversitesi'nin desteğiyle gidebildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Hakkari Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı olan aynı zamanda üniversitenin el sanatları bölümü öğretim görevlisi Şafak Öz, Hakkarili çocukların spora yönlendirilmesi amacıyla kısa bir süre önce karate takımı oluşturduklarını söyledi.

Hakkarili çocukların karate takımına büyük ilgi göstirdiğini ve kısa sürede bu spora adapte olduklarını vurgulayan Öz, bu doğrultuda Gümüşhane'de 6 Temmuz'da başlayıp 8 Temmuz'da sona erecek Minikler Türkiye Şampiyonasına katılmaya karar verdiklerini kaydetti.

Öz, şampiyonaya katılabilmek amacıyla ödenek almak için Hakkari Spor İl Müdürlüğü'ne başvurduklarını vurgulayarak, “İl müdürlüğü, bünyelerinde karate branşı olmadığı için ödenek çıkarılamayacağını bize bildirdi” dedi.

Bunun üzerine kaynak arayışına girdiklerini anlatan Öz, şunları söyledi:
“Hakkari Üniversitesi, teknik heyet ve sporcularımızın ulaşımı için bize bir araç tahsis ederken aynı zamanda aracın akaryakıt giderlerini de üstlendi. Sonrasında Türkiye Karate Federasyonu ile görüştük. Federasyon da kafilemizin Gümüşhane'deki konaklama ve yemek giderlerini üstlendi. Ayrıca kentteki halktan da maddi destek sağlayanlar oldu. Böylelikle biz de şampiyonaya gidebiliyoruz. Yardımda bulunanlara çok teşekkür ederiz.”
Hakkari Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde şampiyonada yarışacak, yaşları 7 ile 12 arasındaki 9 öğrencinin de aralarında bulunduğu 30 kişilik kafile, Gümüşhane'ye hareket etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz