Ege Haberleri

  Minik İngiliz'i sünnet ettiren kaza

  Cihan KAYA / ORTACA, (DHA)
  16.08.2012 - 10:41 | Son Güncelleme:

  Muğla’nın Ortaca İlçesi'ne tatil için İngiltere'den ailesiyle gelen 7 yaşındaki Owen Edwards cinsel organını pantolonunun fermuarına sıkıştırınca, hastanelik oldu. Minik İngiliz'in cinsel organını sıkıştığı yerden kurtaran Genel Cerrah Opr. Dr. Alper Boz aileyi ikna edip çocuğu sünnet etti.


  İngiltere'de yaşayan Richar Edwards (45), eşi Emma Edwards (35) ve 7 yaşındaki çocukları Owen Edwards tatil için geçen hafta Muğla'nın Ortaca İlçesi'ne geldi. Edwards ailesinin tatili dün (Salı) sabah saatlerinde adeta kabusa döndü. Sabah kahvaltısı için odadan çıkmaya hazırlanan minik Owen, pantolonunu giyindi, tam bu sırada fermuarı çekerken cinsel organını sıkıştırdı. Yaşadığı acıyla gözyaşlarına boğulan küçük Owen, ambulansla Ortaca Özel Yücelen Hastanesi'ne kaldırıldı. Genel Cerrah Opr. Dr. Alper Boz'un müdahalesiyle talihsiz çocuğun cinsel organı sıkıştığı yerden kurtarıldı. Minik Owen'ın tedavisi için sünnet edilmesine karar veren Opr. Dr. Boz, aileyi konuyla ilgili bilgilendirdi. Opr. Dr. Boz, “İngiliz hastamız sünnet derisini fermuara sıkıştırmış olarak hastanemize geldi. Fermuara sıkışma sonrası oluşan travma sünnete alınarak tedavi edildi. Bu yaş gurubunda sıkça rastlanan bu vakaya bazen yetişkinlerde de rastlanabiliyor. Bazen lokal tedavi yeterli gelirken bazen de kanama ve şislik idrar yapmaya imkan vermiyor. Bu hastamızda da bu sorun mevcuttu. Onun için aileyi de ikna ederek sünnete aldık başarılı bir operasyon oldu hastamız sağlığına kavuştu” dedi.
  Baba Richar Edwards, “Çocuğumuzun cinsel organı fermuara sıkışınca, kanama ve aşırı derecede şişme meydana geldi. Bizi çok korkuttu. Bundan sonra kesinlikle fermuarlı pantolon veya şort giydirmeyeceğiz. Doktor bizi ikna etti ve ameliyata aldı. Şu an çocuğumuzun sağlığı gayet yerinde doktorumuza ve hastane çalışanlarına çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı