Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Minik Gökhan'ın gerçek babası tespit edildi

  Uğur SAĞLAM / BURSA (DHA)
  08 Ocak 2011 - 12:03Son Güncelleme : 08 Ocak 2011 - 12:03

  BURSA’da geçen Kasım ayında annesi öldürülen kendisinin ise cesetine ulaşılamayan 1.5 yaşındaki Gökhan Algan’ın gerçek babasının, annesinin katil zanlısı olarak tutuklanan eski ev sahiplerinin oğlu İhsan Ayan olmadığı ortaya çıktı. Gökhan’ın giysilerinden alınan saç örneklerinden yapılan DNA testinde, küçük çocuğun babasının Harun Algan olduğu belirlendi.

  Merkez Gürsu İlçesi’nde 15 Kasım Pazartesi günü ormanlık alanda cesedi bulunan, ancak oğlu Gökhan’a ulaşılamayan 4 aylık hamile 28 yaşındaki Leyla Algan’ın öldürülmesiyle ilgili soruşturma devam ediyor. Cinayet sonrası jandarma tarafından yakalanan ve yapılan sorgulamasında Leyla Algan’ı öldürdüğünü, kucağındaki oğlu Gökhan’ı ise canlı canlı dereye attığını söyleyen 22 yaşındaki İhsan Ayan tutuklandı. Jandarma, Ayan’ın tarif ettiği dere kenarında günler süre arama çalışmalarında, küçük çocuğun cesetine ulaşamadı.

  JANDARMA TÜM İHTİMALLERİ DEĞERLENDİRİYOR

  Soruşturma kapsamında tüm iddiaları araştıran Gürsu Jandarma Bölük Komutanlığı ekipleri, cinayet sonrası verdiği ifadede, "Kız kardeşim ölmeden kısa süre önce benimle konuşmak istedi. Bir araya geldiğimizde kendisinin öldürülmesi halinde katilinin eski ev sahibinin oğlu İhsan Ayan olacağını bu kişinin aynı zamanda oğlu Gökhan’ın da babası olduğunu" diyen talihsiz kadının ablası Çimengül Akbulut’un iddialarını inceledi.

  Olay sonrası küçük Gökhan’ın evde bulunan giysilerindeki saç ve ter örneklerinden örnekler alan jandarma, bunları küçük çocuğun nüfus kağıdında adı yazılı olan babası Harun Algan ile şüpheli İlhan Ayan’ın DNA’ları ile karşılaştırdı. Yapılan incelemede Gökhan’ın gerçek babasının, annesiyle evli olan Harun Algan olduğu ortaya çıktı.

  Cinayetin işlediği yerde bardakta parmak izi bulunan cinayet şüphelisi İhsan Ayan’ın önümüzdeki günlerde soruşturma sonunda hakim karşısına çıkacağı açıklandı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı