Ege Haberleri

  Minik balerinler madalya zengini

  Ahmet YEŞİLAĞAÇ, (DHA)
  28.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bodrum’da çocuklara baleyi sevdirip, profesyonel kariyer yapabilecek düzeyde yetiştirmek amacıyla akademik eğitimlerle faaliyetlerini sürdüren Zeynep Okçu Bale Okulu, dünyanın 3 farklı kıtasında katıldığı yarışmalarda elde ettiği başarıları kutladı.

  Diamond Of Bodrum Otel’de düzenlenen gecede, okulun 10. kuruluş yılı da kutlandı. Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, okulun kurucusu bale öğretmeni Zeynep Okçu, öğrenciler ve velilerin katıldığı gecede, 2006 ile 2010 yılları arasında Çek Cumhuriyeti, İtalya, Japonya, Amerika, Almanya, Kanada ve Çin’de düzenlenen uluslararası bale yarışmalarında takım halinde elde edilen 16 yaş altı birincilikler slayt gösterileri ile anlatıldı.
  Başkan Kocadon yurtdışındaki yarışmalarda başarılı dereceler elde eden Zeynep Okçu Bale Okulu öğrencilerinden Uzay Bayar, Defne Mutlucan ile Elif Unan’a başarı sertifikası verdi. Okçu “10 yıllık sürede ulslararası yarışmalarda çeşitli kategorilerde 18 birincilik, 24 ikincilik ve 9 kez de üçüncülük elde ettik. Sayısız madalyalarla ülkemize döndük” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı