Gündem Haberleri

  Minik Aylan'ın son fotoğrafı

  DHA
  04.09.2015 - 10:09 | Son Güncelleme:

  Muğla’nın Bodrum ilçesinde kaçak yollardan yurt dışına kaçmaya çalışan mültecilerin botlarının batması sonucu hayatını kaybeden anne ve 2 çocuğunun cenazesi İstanbul'a oradan da Şanlıurfa'ya getirildi. Batan bottan düşüp boğularak yaşamını yitiren 3 yaşındaki Kobanili Aylan Kurdi'nin seyahatten 6 saat önce Akyarlar sahilinde uyurken çekilen son fotoğrafı da ortaya çıktı. Talihsiz yavru, annesi ve kardeşiyle birlikte ölümden kaçtığı Kobani'de toprağa verilecek.

  Minik Aylanın son fotoğrafı

  Minik Aylan'ın son uykusu bu oldu

  Umuda yolculukta batan bottan düşüp boğularak yaşamını yitiren 3 yaşındaki Kobanili Aylan Kurdi'nin seyahatten 6 saat önce Akyarlar sahilinde uyurken çekilen son fotoğrafına DHA ulaştı.

  Minik Aylan gece yarısı yola çıkmadan Akyarlar Ali Hoca Burnu plajına yakın yerde yaklaşık 40 kişilik gurup ile bekleyen Suriyeli göçmenlerin yanında plajda uyurken böyle fotoğraflandı.

  Minik Aylanın son fotoğrafı
  UYUDU

  Minik Aylanın son fotoğrafı
  UYANAMADI

  Minik Aylanın son fotoğrafı
  MELEK OLUP GİTTİ

  CENAZELER İSTANBUL'DAN ŞANLIURFA'YA GÖNDERİLDİ

  Muğla'nın Bodrum ilçesinden çıkılan umut yolculuğunda yaşamını yitiren 12 kişiden Suriye Uyruklu Zahim Kurdi (27) oğulları 2 yaşındaki Aylan Kurdi ve 3 yaşındaki Galip Kurdi'nin cenazeleri İstanbul'a getirildi.

  Türk Hava Yolları'na ait bir uçakla saat 01.10'da Dalaman'dan İstanbul'a getirilen cenazeler sabah saatlerinde Şanlıurfa'ya gönderildi.

  Minik Aylanın son fotoğrafı

  BABA KURDİ: BEN ÇOK ÜZGÜNÜM ŞU ANDA ÇOK KONUŞAMAYACAĞIM

  Abdullah Kurdi kendisine eşlik eden, Vali Amir Çiçek ve yanında hazır bulunan heyet ile kısa bir konuşma yaptı. Havalimanı çalışanlarından bir kişi Kurdi'ye rehberlik yaptı. Arapça konuşan Kurdi, "Ben çok üzgünüm şu anda çok konuşamayacağım. Ama ben herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

  Minik Aylanın son fotoğrafı Aylan'ın dedesi: 'Gitmeyin dedim, beni dinlemediler'

  Vali Amir Çiçek " Öncelikle Allah rahmet eyleyin her zaman sizlerin yanındayız, acılarınızı paylaşıyoruz. Sizler bizlerin kardeşlerimizsiniz " dedi.
  Öte yandan karnının aç olduğunu söyleyen Abdullah Kurdi, AK Parti İl Başkanı Nihat Küreci ve beraberindeki heyetle ilçe merkezine giderek yemek yiyip, yeni kıyafetler aldı. Daha sonda havaalanına dönen Kurdi, Türk Hava Yolları'na ait uçakla cenazelerle birlikte İstanbul'a hareket etti.

  Dünyayı yasa boğan olay çizimlerle yankı buldu!

  Minik Aylanın son fotoğrafı Minik Aylan’ın babasından çok acı ifade: Ellerimden kayıp gitti

  Boğulmaktan kurtulan Abdullah Kurdi, kıyıya vuran cansız bedeniyle gündeme gelen kızı Aylan ile oğlu Galip ve eşi Zahin'in cenazelerini uçakla kente getirdi.

  Cenazeler, daha sonra Suruç ilçesine götürüldü.

  Aynı uçakla kente gelen AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mazhar Bağlı, AK Parti Muğla Milletvekili Hasan Kökten ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu da Suruç'a gitti.

  Kurdi ve beraberindekilere İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü yetkilileri ve bir psikolog da eşlik etti.

  Cenazeler, defnedilmek üzere Suriye'nin Kobani kentine götürülecek.

  Cenazelerin son yolculuğuna götürülüşü sırasında polis ekipleri de zırhlı araçla konvoya eşlik etti.

  Minik Aylanın son fotoğrafı

  KOBANİ’DE DEFNEDİLECEK

  Cenazeler İstanbul'dan sabah 06.30 uçağıyla Şanlıurfa'ya, oradan da karayolu ile Kobani'ye götürülerek defnedilecek.

  Etiketler: Cenaze , Mülteci
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı