Ege Haberleri

  Minik Abidin Dinolar’a ödül

  Nesrin COŞKUN, (DHA)
  30.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Çağdaş Türk resminin öncülerinden Abidin Dino’nun onuruna düzenlenen ‘Ellerin Yaşamımızdaki Yeri ve Önemi’ konulu resim yarışmasında, birinciliği Bergama Çamavlu İÖO 2. sınıf öğrencisi Sıla Altan kazandı.

  El Mikrocerrahi Ortopedi ve Travmatoloji Hastanesi’nin (EMOT) 20. kuruluş yıldönümü kapsamında gerçekleştirilen yarışmanın ödül töreni, EMOT Başhekimi Prof. Dr. Sait Ada, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdülmecit Akkoyunlu, başarılı öğrenciler ile ğretmenler, veliler ve doktorların katılımıyla gerçekleşti.
  Abidin Dino’nun EMOT Hastanesi’nin tarihinde önemli bir yer tuttuğunu belirten Prof. Dr. Ada, “Bu yarışmayı düzenlerken ilköğretim okulu öğrencilerinin hem ellerin yaşamımızdaki yeri ve önemini kavramaları hem de Abidin Dino’yu tanımalarını amaçladık” dedi.
  1136 öğrenci katıldı
  100 ilköğretim okulundan 1136 öğrencinin katıldığı yarışmada, MEV Koleji Güzelbahçe İÖO 3. sınıf öğrencisi Deniz Muğla ikinci, Özel Bornova Koleji 2. sınıf öğrencisi Yiğit Akyılmaz üçüncü oldu. Özel Çamlaraltı İÖO 1. sınıf öğrencisi Beren Turunç ile İzmir Özel Fatih İÖO anaokulu öğrencisi Nehir Şahin mansiyonla ödüllendirildi. EMOT 20. Yıl özel ödülü Özel Ege İÖO 3. sınıf öğrencisi Sude Naz Arısoy, Abidin Dino Mansiyon Ödülü ise Hülya Yalçın Sanatevi 4. sınıf öğrencisi Sude Yurtseven’in oldu. Dereceye giren öğrenciler altın ve çeşitli armağanlarla ödüllendirildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı