Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Minibüste tecavüz etti!

  Hürriyet Haber
  02 Aralık 2009 - 14:14Son Güncelleme : 02 Aralık 2009 - 17:56

  İstanbul'da her gün yüzbinlerce, hatta milyonlarca insan minibüsle yolculuk yapıyor. İşine, okuluna, çarşıya gidiyor veyahut da evine dönüyor. Malum zaman zaman minibüs çok dolduğu ya da hızlı gittiği için gerginlik yaşanıyor, şoför yolcuya yolcu şoföre bağırıyor. Bazen birileri ileri gidiyor ve yumruklar konuşuyor. Ancak kimin aklına gelir, bir minibüs şoförünün bir pazar günü aracına aldığı 45 yaşındaki bir kadına, şehrin göbeğinde, hem de güpegündüz tecavüz edebileceği?...

  ÖNCE DAYAK SONRA TECAVÜZ

  Evet akla gelmeyen başa geldi ve İstanbul İkitelli Köyiçi'ne gitmek için Şirinevler'den minibüse binen bir kadın minibüsün şoförü tarafından önce dövüldü, sonrada tecavüze uğradı.

  Geçen pazar günü gündüz yaşanan olay şöyle gelişti. 46 yaşındaki Türkmenistan uyruklu Z.G adlı kadın İkitelli Köyiçi'ndeki evine gitmek için Şirinevler'den minibüse bindi. Ancak Z.G dışındaki tüm yolcular son durağa gelmeden minibüsten indi. Şoför S.H. (39) ile yalnız kalan kadın minibüsün güzergahından çıkarak farklı bir yola saptığını gördü.

  Paniğe kapılan kadın hemen şoförü uyardı. Ancak S.H. minibüsü Başakşehir Onurkent Kavşağı'na götürdü. Burada minibüsün kapılarını kilitleyen S.H. çığlıklar atan kadını dövdü. Ardından yarı baygın haldeki kadına tecavüz edip minibüsten attı. S.H. olayın ardından kaçarken Z.G. ana yola çıkarak yardım istedi.

  ÜSTÜNE ÜSTLÜK BİR DE İFTİRA

  Çevredekilerce hastaneye kaldırılan Z.G'nin verdiği ifade doğrultusunda Başakşehir Asayiş Büro Amirliği Ekipleri tarafından yakalanan zanlı suçlamaları kabul etmeyip "para karşılığı birlikte olduk" dese de tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  Şimdi siz söyleyin; kentin bitmek bilmeyen yollarında minibüslerde bir oraya bir buraya savrulan İstanbullu ne yapsın, kime güvensin?...

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı