Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Minibüste mangal 2 avcıyı öldürdü

  Hürriyet Haber
  15 Mart 1999 - 00:00Son Güncelleme : 15 Mart 1999 - 00:01

  Evet, yanlış okumadınız... Olayda da bir yanlışlık yok. Kayseri Develi'de balık avına çıkan 5 kafadardan 2'si inanılmaz cahilliklerini canlarıyla ödedi. Isınmak için mangalı, minibüsün içine alan 5 avcıdan 2'si gazdan zehirlenerek öldü.

  Kayseri'nin Develi İlçesi'nde balık avına giden ve ısınmak için minibüs içine mangal alan 5 kişiden 2'si zehirlenerek öldü.

  Olay, Develi İlçesi Çayırözü Köyü Şıhşaban Mevkii'nde, Zamantı Irmağı kıyısında önceki akşam meydana geldi.

  Çiftçilik yapan 25 yaşındaki Mehmet Isparta, 29 yaşındaki Mustafa Doğan, 32 yaşındaki Ali Tahtaoğlu, 33 yaşındaki Halil Çiftçi ve 32 yaşındaki Bekir Ayder, balık tutmak için Zamantı Irmağı'na gitti.

  Oltayla akşama kadar balık avlayan bu kişiler, hava kararınca tuttukları balıkları mangal yakarak pişirdiler. Avcılar, bu arada çok miktarda alkol de aldılar. Üşüyen ve balık tutmaya sabah devam etmek isteyen 5 kafadar, mangalı plakasız minibüsün içine aldılar.

  UYUYAKALDILAR

  Amatör balıkçılar alkolün de etkisiyle araçta uykuya daldılar. Avcılardan Bekir Ayder, sabaha karşı baş ağrısıyla uyanınca Mustafa Doğan ile Mehmet Isparta'nın ağzından köpük geldiğini gördü. Hemen minibüsten dışarı çıkan Ali Tahtaoğlu ve Halil Çiftçi bir süre sonra kendine gelirken Bekir Ayder, arkadaşlarını araca bindirerek Develi Devlet Hastanesi'ne getirdi.

  Isparta ile Doğan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Durumu ağır olan Tahtaoğlu, Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. Bu kişilerin karbonmonoksit gazından zehirlendikleri anlaşıldı.

  Halil Çiftçi ile birlikte hastaneden taburcu edilen Bekir Ayder, ifadesinde şöyle dedi:

  MANGALI UNUTTUK

  ‘‘Beşimiz sık sık Zamantı'ya balık tutmaya gidiyorduk. Bu kez çok içki içtik. Hava da çok soğuktu. Isınmak için mangalı minibüse aldık. Amacımız bir süre sonra mangalı dışarı çıkarmaktı. Ancak uyumuşuz. Sabah kalktığımda başım çok ağrıyordu, kendimi kötü hissediyordum. Arkadaşların ağzından köpük geldiğini gördüm. Zehirlendiğimizi anladım. Hemen hastaneye geldik.’’  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı