ESKİŞEHİR HABERLERİ

Minibüs Şoförlerinden Sıcak Havaya Karşı Tebessüm Ettiren ‘Açs’ Çözümü

IHA
23.07.2015 - 08:55Son Güncelleme :

MİNİBÜS ŞOFÖRLERİ SICAK HAVAYA KARŞI AÇS SİSTEMİYLE ÇÖZÜM BULUYOR

IHA

Sıcak havaların en çok etkilediği mesleklerin başında gelen minibüs şoförleri, sıkıntılarını kendi aralarında isimlendirdikleri ’Aç Camı Serinle’ (AÇS) yöntemiyle çözmeye çalıştıklarını anlattılar.
Yaz aylarının getirdiği aşırı sıcaklarla birlikte birçok meslek grubundaki insanlar zorlanıyor. Bu sıcaklardan etkilenenler arasında bulunan minibüs şoförleri, sıcak havayla mücadelelerini basit ama yüzlerde tebessüm oluşturan yöntemle çözüyor. Şoförler, ACS olarak kısalttıkları ‘Aç camı serinle’ metoduyla hem kendilerini, hem de müşterilerini sıcak havanın etkisinden kurtarmaya çalışıyorlar. Aşırı sıcaklar, özellikle klima bulunmayan araçlarda çalışan sürücüleri bu yola yönlendiriyor.
Eskişehir Atatürk Stadyumu civarındaki Sazova hattında çalışan şoför Mehmet Kara, duraktayken kontak kapattıkları, ancak maksimum 5 dakika durabildiklerini söyledi. Kara, “Fazla sıcağa maruz kalmadan hareket ediyoruz. Duraktaki araların çoğunda klima mevcut. Ama bazı minibüslerde klima olmadığı için ACS sistemiyle olayı çözmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Minibüs Şoförlerinden Sıcak Havaya Karşı Tebessüm Ettiren ‘Açs’ Çözümü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 08 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Minibüs Şoförlerinden Sıcak Havaya Karşı Tebessüm Ettiren ‘Açs’ Çözümü haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

02 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:54
 • Öğle
  12:58
 • İkindi
  15:26
 • Akşam
  17:42
 • Yatsı
  19:15
Sayfa Başı