Gündem Haberleri

  Mini Rolls Royce geliyor

  Hürriyet Haber
  21.11.2009 - 17:53 | Son Güncelleme:

  İki dev birleşip, ultra lüks kavramına 50'inci yılını kutlayan yılların eskitemediği Mini Cooper'da, yeniden boyut kazandıracak.

  Alman otomobil üreticisi BMW’ye ait Mini ve Rolls-Royce mini cooper'ı baştan yaratacak. 50'inci yılını kutlayan Mini, ultra-lüks kuzeni Rolls-Royce tarafından “giydirilmiş” özel yapım bir modelin üretimini gerçekleştirecek.

  Özel yapım araçların üretimine 2010 yılında başlanacak ve araçlar 2011 model olarak satışa sunulacak. Araçların ABD’de satışa sunulup sunulmayacağı henüz netlik kazanmadı.

  Mini'nin Basın Sözcüsü Nathalie Bauters; özel yapım Mini’lerin ABD’de satışa sunulması halinde sayının son derece sınırlı tutulacağını ve modelin gerçek Mini fanatikleri için olacağını ifade etti. Bauters; aracın kaportasında herhangi bir değişiklik yapılmayacağını, buna karşın, üzerinde henüz karar verilmemiş özel bir boyanın kullanılacağını belirtti.
   
  Basın sözcüsü ayrıca, aracın Mini’ye ait Oxford’daki fabrikada üretileceğini; buna karşın Roll-Royce tarafında gerçekleştirilecek iç donanımın Rolls-Royce fabrikasında mı, yoksa Mini fabrikasında mı olacağına henüz karar verilmediğini açıkladı. Mini cephesinden Mayıs 2009 ayında lüks bir özel yapım aracın üretileceği duyurulmuş; ancak şu ana kadar bunun Roll-Royce ile bir ortak çalışma olacağı doğrulanmamıştı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı